Prace sześciorga zdolnych młodych artystów z pracowni plastycznej Atelier KreDKa z Konińskiego Domu Kultury pokazano na wystawie podsumowującej 40. Przegląd Twórczości Plastycznej o Złotą Sztalugę. Trójka z nich otrzymała wyróżnienia.

Nagrodę główną komisja artystyczna przyznała Bożenie Rychlewskiej. Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, organizator wydarzenia, zorganizuje również artystce wystawę.
Wernisaż podsumowujący jubileuszowy Przegląd Twórczości Plastycznej odbył się w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w piątek 7 grudnia.
Pracownię Atelier KreDKa na przeglądzie reprezentowali: Kinga Bilska, Gabriela Gilewska, Damian Nowak, Kacper Karczewski, Aleksandra Głowacka, Karolina Wałęza.
Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Gilewska, Damian Nowak i Karolina Wałęza.
– Jestem bardzo dumna z młodego pokolenia artystów. Przez lata obserwują ich rozwój i mój podziw dla ich talentu nie zna granic – mówiła Katarzyna Miajkowska, instruktor plastyk KDK, opiekun młodych artystów.
Warto również wspomnieć, że nagrodę 40. Przeglądu Twórczości Plastycznej o Złotą Sztalugę otrzymał rzeźbiarz Grzegorz Buciak, emerytowany pracownik Konińskiego Domu Kultury. Na wystawie pokazano także prace Macieja Strychalskiego, byłego instruktora świetlicy Wilków prowadzonej przez KDK. Wszystkim ogromnie gratulujemy.  
W tym roku 38 twórców zgłosiło do Przeglądu 149 prac a komisja artystyczna do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 77. Wśród nich akwarele, rysunki, malarstwo olejne i akrylowe, prace fotograficzne i rzeźbiarskie, martwe natury, pejzaże, portrety i abstrakcje. Ich autorami są artyści tworzący od dawna, jak i ci, którzy dopiero poszukują swojej drogi twórczej.
– Jubileuszowa edycja przeglądu, to jedyna w swoim rodzaju okazja, by po raz kolejny umocnić się w przekonaniu, że osób, które bez sztuki czułyby się niespełnione, pozbawione czegoś niezwykle cennego, po prostu nieszczęśliwe – jest bardzo wiele. Tym większa nasza radość, że ich twórczość możemy zaprezentować tym, którzy docenią jej, nie tylko artystyczną, wartość – podkreśliła Krystyna Mikołajczak – opiekun merytoryczny Przeglądu.
Jak przystało na jubileusz gości wernisażu poczęstowano tortem. Foto: Zdzisław Siwik 
 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również