Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Koninński Dom Kultury
 

Kino Centrum - Koniński Dom Kultury

Kino


Projekcje w 2D w jakości cyfrowej 
  • ULGOWE 10 zł – Tanie Środy, Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+ 13 zł – dzieci i młodzież do 26 lat
  • NORMALNE 15 zł – widzowie od 27-60 lat
Projekcje w 3D z użyciem okularów 
  • ULGOWE 15 zł – Junior (dzieci i młodzież do 26 roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej),
  • SENIOR 15 zł – Senior (widzowie 60+ za okazaniem dowodu)
  • NORMALNE 20 zł – widzowie od 27-60 lat
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniej Środy
Utworzono: 20 / 11 / 2014

Zabierz rodziców do Kina Centrum

Świętego Mikołaja, krasnoludki, Śpiącą Królewnę, smoki, misie i inne postaci znane z bajek można oglądać w Kinie Centrum. Bohaterowie kreskówek i nie tylko bawią z ekranu najmłodszych i ich okiekunów w ramach akcji Konińskiego Domu Kultury ,,Rodzina do kina”. Za bilety na film dla njmłodszych rodzice płacą tyle samo co dziecko.

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 20 / 11 / 2014

POLSKIE FILMY W KINIE CENTRUM: Obywatel, Służby specjalne, Jeziorak

Trzy polskie filmy, na które oczekiwali w tym roku widzowie, pokaże na początku grudnia Kino Centrum. W ramach cyklu ,,Tydzień filmu polskiego w Kinie Centrum” od 2 do 4 grudnia pokazane zostaną filmy: Obywatel, Służby specjalne i Jeziorak.

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 30 / 11 / -0001

Kino Centrum w sieci EUROPA CINEMAS

W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Obywatel

Pokaz specjalny, 108’

Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

Reżyseria i scenariusz: Jerzy Stuhr. Zdjęcia: Paweł Edelman. Scenografia: Monika Sajko-Gradowska. Rekwizyty: Grzegorz Giercuszkiewicz, Eryk Żuberek, Marcin Wąsowski. Kostiumy: Magdalena Biedrzycka. Muzyka: Adrian Konarski. Dźwięk: Katarzyna Dzida-Hamela, Jacek Hamela. Montaż: Milenia Fiedler. Charakteryzacja: Liliana Gałązka, Ludmiła Krawczyk. Kierownictwo produkcji: Jacek Gawryszczak. Kierownictwo planu: Iwo Barycz, Aleksander Pietrzak, Maciej Słowiński. Producent: Piotr Dzięcioł, Jerzy Stuhr. Produkcja: Opus Film. Koprodukcja: Orange, Chione Limited, Telewizja Polska, Narodowe Centrum Kultury. Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Miasta Łodzi. Obsada aktorska: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Dorota Stalińska, Jerzy Fedorowicz, Aleksander Krom, Barbara Horawianka, Małgorzata Dobrowolska, Magdalena Boczarska, Sonia Bohosiewicz, Violetta Arlak, Jaśmina Polak, Paulina Wiktoria Woś, Cezary Kosiński, Grzegorz Warchoł, Andrzej Pściuk, Wojciech Malajkat, Ireneusz Czop, Izabella Skrybant, Jan Prochyra, Andrzej Deskur, Krzysztof Dracz, Leszek Zduń, Piotr Głowacki i inni.

Pokaz specjalny 26 listopada 2014, 19.30 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

 
W dystrybucji Kina Centrum: 21-22 listopada 2014, 18.00, 25 listopada 2014, 15.30

Tydzień Filmu Polskiego w Kinie Centrum 2-3 grudnia 2014, 16.00; 4 grudnia 2014, 16.45
 

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Śmieć

Pokaz specjalny, czas 115’

Niezwykła opowieść o prawdziwej przyjaźni, która może pokonać wszystkie przeszkody. Trzech chłopców – Raphael, Gardo i Szczura – utrzymuje się ze zbierania śmieci na jednym z wielkich wysypisk. Pewnego dnia jeden z nich znajduje coś bardzo wyjątkowego: skórzany portfel. Policja poszukuje tego oferując nagrodę, jednak chłopcy postanawiają zatrzymać znalezisko  i zaczynają się kłopoty. Ukrywają się wykorzystując swój spryt i wielką odwagę. To od nich zależy czy sekret rządzących elit ujrzy światło dzienne. Tajemnicze znalezisko wciąga chłopców w niebezpieczną misję.

Reżyseria: Stephen Daldry. Scenariusz: Richard Curtis. Produkcja: Wielka Brytania, thriller przygodowy. Obsada: Wagner Moura, Rooney Mara, Martin Sheen, Selton Mello, André Ramiro, Jesuita Barbosa, Daniel Zettel, Nelson Xavier.

Pokaz dopołudniowy dla młodzieży 27 listopada 2014, 8.30 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

W dystrybucji Kina Centrum: 21-22 listopada 2014, 16.00, 20.00 (wieczorny seans w ramach akcji Radio w CENTRUM. Ale kino!), 25 listopada 2014, 17.30 (Kino Dojrzałego Widza), 20.00, 26 listopada 2014, 17.00.

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Kochanie, chyba cię zabiłem

Debiut fabularny, 87’
 
Śledczy Wierzbowski – samozwańczy twardziel i naśladowca Brudnego Harry'ego, doprowadza do załamania nerwowego kolejnego partnera, do reszty wyczerpując cierpliwość szefa. Zmęczony wybrykami Wierzbowskiego przełożony skazuje go na towarzystwo funkcjonariusza Grasia, chorobliwie przesądnego specjalisty od... papierkowej roboty. Niekonwencjonalny duet, któremu nikt nie wróży powodzenia, szybko staje przed największym wyzwaniem w karierze. Wszystko za sprawą Jana – który pechowo zastrzelił niewierną żonę i jej kochanka. Nieustępliwi policjanci ruszają tropem zabójcy, a lista ofiar kilera z przypadku niespodziewanie zaczyna się wydłużać… 

Reżyseria i scenariusz: Kuba Nieścierow. Zdjęcia: Maciej Majchrzak. Scenografia: Katarzyna Boczek. Rekwizyty: Tomasz Figura. Kostiumy: Agata Culak. Muzyka: Olaf Deriglasoff. Dźwięk: Bartłomiej Bogacki, Michał Fojcik, Sebastian Włodarczyk. Montaż: Agnieszka Glińska. Charakteryzacja: Ewa Drobiec. Opieka artystyczna: Janusz Kondratiuk. Kierownictwo produkcji: Leszek Pieszko. Kierownictwo planu: Iwo Barycz. Producent: Zbigniew Domagalski. Produkcja: Studio Filmowe Kalejdoskop. Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej. Obsada aktorska: Zbigniew Zamachowski, Jan Pokojski, Arkadiusz Jakubik, Ireneusz Czop, Anna Karczmarczyk, Izabela Kuna, Leszek Lichota, Jakub Wieczorek, Roma Gąsiorowska i inni.

Pokaz dopołudniowy dla młodzieży 27 listopada 2014, 10.30 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Świat Mateja Bobrika

Pokaz specjalny etiud dokumentalnych słowackiego reżysera Mateja Bobrika w ramach 24. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie.

27 listopada 2014, 17.30, spotkanie z twórcą
28 listopada  2014, 10.00, seans dopołudniowy dla młodzieży


Matej Bobrik, ur. 8 października 1982 w Pradze. Słowacki reżyser. Absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi. Twórca filmów dokumentalnych. Wystąpił w obsadzie aktorskiej filmu „Kebab & Horoscope”, był również asystentem reżysera tej fabuły. Z „Odwiedziny” zdobył nagrodę „Silver Eye” dla najlepszego filmu krótkometrażowego (MFFD Jihlava), wyróżnienie na MFFF „Zoom-Zbliżenia” w Jeleniej Górze, oraz nagrodę dla najlepszego dokumentu na MFFK „In the Palace” w Bałczik (2014), a także Nagrodę Specjalną dla najlepszego filmu dokumentalnego na Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych „Kameralne Lato” w Radomiu (2013). Jego „Self(Less)-Portrait otrzymał Grand Prix i nagrodę dla najlepszej etiudy dokumentalnej na Festiwalu Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po Wiśle” w Warszawie (2013) oraz Nagrodę  Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz (przyznana babci reżysera) na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi, i wyróżnienie na MFF OFFCinema w Poznaniu (2013). Za etiudę szkolną „Dom śmierci” zdobył wyróżnienie na Węgiel Student Film Festival w Katowicach oraz Grand Prix na KolorOFFon Film Festival w Bydgoszczy (2011). „Tam, gdzie słońce się nie spieszy” otrzymało Narrative Construction Award na Brazilian Student Film Festival w Rio de Janeiro, Nagrodę „Ponad granicami” im. Krzysztofa Kieślowskiego dla najlepszego filmu dokumentalnego na The New York Polish Film Festival, tę samą nagrodę na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Cortopotere” w Bergamo, Srebrną KANewkę w kategorii film dokumentalny na Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego we Wrocławiu, I Nagrodę i nagrodę dla najlepszej etiudy dokumentalnej przyznana przez Artura Liebharta, dyrektora festiwalu Planete Doc Review na FFSF w Łodzi „Łodzią po Wiście w Warszawie, wyróżnienie na MFF OFFCinema w Poznaniu, Grand Prix na Otwartym Studenckim FF w Petersburgu, nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na Minsk Open Student Film & Video Festival Kinogran, I Nagrodę na MFFSFiTV „Mediaschool” w Łodzi, Nagrodę im. Macieja Szumowskiego w Konkursie Polskim na Krakowskim Festiwalu Filmowy, nagrodę za najlepszą reżyserię na Węgiel Student FF w Katowicach (2009).

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Zaślepiona

Debiut fabularny, 88’

Historia miłości kobiety w średnim wieku do dużo młodszego studenta z Algierii. Film o miłości, namiętności, uprzedzeniach i obsesjach. Frankie, główna bohaterka odnosi sukcesy jako inżynier lotniczy projektując dla wojska bezzałogowe samoloty – drony. Wszystko w jej życiu jest poukładane, do czasu kiedy poznaje dużo młodszego od siebie studenta Kahila. Wzajemna fascynacja przeradza się w namiętny romans. Frankie i Kahil udaje się pogodzić różnice wieku i stylu życia do czasu, kiedy do drzwi kobiety pukają służby bezpieczeństwa informując ją, że Kahil nie musi być tym, za kogo się podaje. Wplątana w świat podejrzeń i oskarżeń postanawia na własną rękę dowiedzieć się prawdy. Jej obawy i lęki wracają ze zdwojoną siłą. A prawda nie jest taka prosta, jak byśmy chcieli.
 
Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz. Scenariusz:Caroline Harrington, Naomi Wallace, Bruce McLeod. Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski. Scenografia: Alison Riva. Muzyka: Jon Wygens. Obsada aktorska: Helen McCrory, Najib Oudghiri, Kenneth Cranham, Lorcan Cranitch, Tristan Gemmill, Razane Jammal.

Debiut fabularny 27 listopada 2014, 20.00 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie.

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Żelazny obłok

Filmowe Koniniana, 40'
 

W bliżej nieokreślonej przyszłości, we wschodnim państwie rządzonym autorytarnie przez skorumpowaną klasę dygnitarzy, żyje dwóch braci. Po przesłuchaniu i pobiciu Młodego oraz zdemolowaniu mieszkania Starszego sytuacja robi się napięta. W ostatnim momencie Młodemu udaje się zorganizować ucieczkę do sąsiedniego, mocno zaawansowanego technologicznie, bogatego i wolnego kraju. W podróż w jedną stronę wyrusza razem ze starszym bratem, jego żoną i córką. Rodzinie udaje się uniknąć wojska i przedrzeć przez zamkniętą granicę. Sprawy mocno komplikują się podczas wędrówki przez pas buforowy, kiedy imigranci znajdują się już niemal u wymarzonego celu. Technokratyczny „zachód” przywita ich z otwartymi ramionami i zapewni im schronienie, ale niezupełnie w taki sposób, jakiego się spodziewali.
 
Reżyseria i scenariusz:Nikodem Wojciechowski. Zdjęcia: Paweł Soja. Scenografia: Małgorzata Łukowicz, Barbara Ferlak, Błażej Wnuk, Maria Surzycka. Kostiumy: Karolina Rostkowska. Dźwięk: Mateusz Nowicki, Michał Fojcik, Michał Marzetz. Charakteryzacja: Ewa Rudkowska. Produkcja: Lunatico. Obsada aktorska: Mateusz Mirek, Rafał Szumski, Maja Roehlich, Diana Jędrzejewska, Grzegorz Kliś, Maciej Słota.

28 listopada 2014, 8.30, seans dopołudniowy dla młodzieży, spotkanie z twórcą
29 listopada 2014, 16.15, spotkanie z twórcą

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Jaskółka

Debiut fabularny, 73'

W Wielkanoc 2000 roku, piętnaście lat po ucieczce z domu, Agnieszka Jaskółka wraz z córką Niną powraca do rodzinnego miasta, żeby pojednać się z ojcem. Podróż ta okaże się podróżą w czasie, w trakcie której Agnieszka na nowo przeżyje wydarzenia sprzed trzydziestu lat: dorastania w świecie, w którym wódka leje się strumieniami, nocne lekcje gry na pianinie pod dyktando pijanego ojca stają się rutyną, a sukienka komunijna warta jest mniej niż album Beatlesów. W świecie, w którym powszechny podziw i szacunek zapewniają kolorowy telewizor i zagraniczne auto. Wraz z wspomnieniami rzeczywistości PRL-u lat 70., z całym jej kolorytem, do bohaterki powracają również inne wydarzenia. 21 czerwca 1973 roku Stan Borys wykonywał w trakcie festiwalu w Opolu „Jaskółkę uwięzioną”, a przed telewizorami śledziła to wydarzenie cała Polska. Nie inaczej było w mieszkaniu Jaskółków. Tego wieczoru wydarzyło się jednak coś więcej – coś, co odcisnęło nieuświadomione piętno na życiu ówczesnej 9-letniej dziewczynki.

Reżyseria i scenariusz: Bartosz Warwas. Zdjęcia: Ernest Wilczyński. Rekwizyty: Zbigniew Błażejewski, Paweł Mrulewicz, Andrzej Dubicki. Kostiumy: Justyna Cieślik-Płusa. Muzyka: no.wak (pseud.). Dźwięk: no.wak (pseud.), Bogdan Klat. Montaż: Cecylia Pacura, Edyta Zajdlic. Charakteryzacja: Paula Adryańczyk. Opieka pedagogiczna: Filip Bajon, Zbigniew Wichłacz, Jerzy Zieliński. Kierownictwo produkcji: Monika Buczyńska. Kierownictwo planu: Bartłomiej Krupka, Katarzyna Kuczyńska, Jakub Gogolewski, Anna Głowik, Maciej Jankiewicz. Producent: Mariusz Grzegorzek, Marcin Malatyński. Produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna (Łódź). Koprodukcja: Studio Filmowe Kadr, Barwa Film, Cinema Factory Halikowski Film Production. Obsada aktorska: Marcin Włodarski, Ewa Kustusz, Barbara Dembińska, Michał Staszczak, Bronisław Wrocławski, Dorota Kiełkowicz, Tomasz Kubiatowicz, Bogusław Suszka, Krzysztof Pyziak, Dobromir Dymecki, Sławomir Sulej, Wojciech Oleksiewicz, Piotr Bondyra, Zbigniew Sadło, Natalia Giedryś, Arkadiusz Cyran i inni.

Debiut fabularny 28 listopada 2014, 18.00 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Małe stłuczki

Debiut fabularny, 82’

Dwie przyjaciółki zarabiają na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra. Film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. To także film o miłości, a raczej o tym, co robić, aby się przed nią obronić…
 
Reżyseria: Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb. Scenariusz: Ireneusz Grzyb. Zdjęcia: Ita Zbroniec-Zajt. Scenografia: Dorota Borkowska, Katarzyna Gołaszewska. Kostiumy: Ilona Urbańska-Grzyb. Muzyka: Enchanted Hunters. Dźwięk: Radosław Ochnio. Montaż: Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb. Charakteryzacja: Magdalena Tarka, Paula Adryańczyk. Kierownictwo produkcji: Kamila Zawada. Producent: Agnieszka Dziedzic, Jakub Burakiewicz. Produkcja: Koi Studio. Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Miasta Łodzi. Obsada aktorska: Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz, Szymon Czacki, Maria Maj, Katarzyna Bargiełowska, Ilona Bartosińska, Agnieszka Dulęba-Kasza, Justyna Wasilewska, Agnieszka Matysiak, Joanna Kozera, Inga Szydłowska i inni.

Debiut fabularny 28 listopada 2014, 19.30 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Służby specjalne

Pokaz specjalny, czas 115’

Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik, kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie oraz były pułkownik SB. Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.

Reżyseria: Patryk Vega. Scenariusz: Patryk Vega. Zdjęcia: Mirosław Brożek. Scenografia: Dorota Sławecka. Rekwizyty: Waldemar Kańczuga, Dariusz Sierocki. Kostiumy: Weronika Orlińska. Muzyka: Łukasz Targosz. Dźwięk: Tomasz Dukszta, Maciej Pawłowski. Montaż: Tomasz Ostrowski. Charakteryzacja: Ewa Jarosz. Kierownictwo produkcji: Marcin Kaniewski. Producent: Emil Stępień: Patryk Vega. Produkcja: Ent One. Obsada aktorska: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Ewa Bardadin, Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Krzysztof Horbacz, Aldona Jankowska, Joanna Jeżewska, Jan Jurewicz, Beata Kawka, Agata Kulesza, Eryk Lubos, Wojciech Machnicki i inni.

Pokaz specjalny 28 listopada 2014, 21.00 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

Tydzień Filmu Polskiego w Kinie Centrum 2-3 grudnia 2014, 18.00; 4 grudnia 2014 20.30

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Joto Giotto Dimitrow

Filmowe Koniniana, 29’

Portret polskiego rzeźbiarza pochodzenia macedońskiego, który wspomina swoje dramatyczne wywiezienie z ojczyzny w wieku 9 lat, na skutek wojny domowej w Grecji.   W wieku lat 75 tworzy cykl rzeźb „Święci macedońscy” na znak buntu przeciwko marginalizowaniu przez Greków historii i kultury macedońskiej.

Reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, dźwięk, produkcja: Zdzisław Siwik. Zdjęcia w Mavrokambos/Czarnowiszcza: Veselin Dimitrov. Muzyka: Andy Pendeho. Zdjęcia katalogowe rzeźb: Maciej Sypniewski.

Filmowe Koniniana, premiera dokumentu i spotkanie z twórcami - Joto Giotto Dimitrowem i Zdzisławem Siwikiem, 29 listopada 2014, 17.30

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Hardkor disko

Debiut fabularny, 87’

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia...
 
Reżyseria: Krzysztof Skonieczny. Scenariusz: Krzysztof Skonieczny, Robert Bolesto. Zdjęcia: Kacper Fertacz. Kostiumy: Sara Milczarek. Dźwięk: Bartosz Putkiewicz. Montaż: Sebastian Mialik. Charakteryzacja: Karolina Kordas. Kierownictwo produkcji: Olga Bibik. Producent: Krzysztof Skonieczny. Produkcja: głębokiOFF. Obsada aktorska: Marcin Kowalczyk, Jaśmina Polak, Agnieszka Wosińska, Janusz Chabior, Ewa Skonieczna, Grzegorz Goch, Bartłomiej Kotschedoff, Ernest Lorek, Lech Łotocki i inni.

Debiut fabularny 29 listopada 2014, 19.30 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 24 / 08 / 2014

24 PPFF DEBIUTY: Jeziorak

Debiut fabularny, 94’

Policjanci z prowincjonalnej komendy likwidują leśną bimbrownię. Oddział zostaje ostrzelany i jeden z policjantów zostaje ranny. Bimbrownikowi udaje się uciec. W tym samym czasie, w dryfującej po jeziorze łódce, znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny. Okoliczności jej śmierci są zagadkowe i obydwie sprawy trafiają do podkomisarz Izy Dereń. Tymczasem na komisariacie trwa nerwowe oczekiwanie. Na służbie zaginęło dwóch funkcjonariuszy, którzy od kilku dni nie dają znaku życia. Jeden z nich jest życiowym partnerem Izy. Intryga kryminalna przeplata się z osobistym dramatem bohaterki i ujawnia jej determinację oraz siłę. Bohaterka filmu, policjantka w zaawansowanej ciąży, prowadzi wielowątkowe śledztwo. W rozwiązaniu spraw pomaga jej młodszy kolega, aspirant Marzec. Tajemnice, które odkryje, na zawsze odmienią jej życie.

Reżyseria: Michał Otłowski. Scenariusz: Michał Otłowski. Zdjęcia: Łukasz Gutt. Scenografia: Małgorzata Grabowska-Kozera. Kostiumy: Emilia Skowrońska. Muzyka: Cezary Skubiszewski. Dźwięk: Bartłomiej Bogacki, Aleksander Musiałowski. Montaż: Agnieszka Glińska. Charakteryzacja: Anna Dąbrowska, Marcin Rodak. Opieka artystyczna: Maciej Wojtyszko. Kierownictwo literackie: Jacek Kondracki. Kierownictwo produkcji: Anna Wojdat. Kierownictwo planu: Maciej Krzepkowski. Producent: Włodzimierz Niderhaus. Koproducent: Stanisław Tyczyński, Beata Ryczkowska, Marek Gabryjelski, Daniel Markowicz, Piotr Galon. Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa). Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej. Obsada aktorska: Jowita Budnik, Sebastian Fabijański, Mariusz Bonaszewski, Michał Żurawski, Łukasz Simlat, Agata Buzek, Maria Chwalibóg, Stanisław Brudny, Krzysztof Franieczek, Przemysław Bluszcz, Robert Czebotar, Wojciech Duryasz, Lech Dyblik, Wenanty Nosul i inni.

Debiut fabularny 30 listopada 2014, 17.00 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

Tydzień Filmu Polskiego w Kinie Centrum 2-3 grudnia 2014, 20.00; 4 grudnia 2014, 18.45

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 18 / 08 / 2014

Gdzie jest Mikołaj

Wyobraźcie to sobie: gigantyczny łoś spada z nieba i zostawiając potężną dziurę w dachu, ląduje prosto w Waszym garażu! Zwierzak nie tylko doskonale opanował umiejętność latania, ale też… mówienia! Cóż, wygląda na to, że Pan Łoś odbywał właśnie kurs podniebnego prawa jazdy ze Świętym Mikołajem. Niestety, sanie, do których był zaprzęgnięty, wymknęły im się spod kontroli… Max (Dennis Reinsma) cieszy się z wizyty niezapowiedzianego gościa, mimo że przestał wierzyć w istnienie Mikołaja już dobrych parę lat temu. Ale kiedy rodzice się rozwodzą, nowy przyjaciel jest zawsze mile widziany. W Panu Łosiu bohater znajduje powiernika tajemnic, kumpla, z którym może oglądać filmy, kompana w starciu z rozbójnikami z sąsiedztwa, a także – co najważniejsze – kogoś, kto rozumie, co znaczy tęsknić za ojcem. Ale przyjaźń z łosiem wcale nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza jeśli gburowaty sąsiad Panneman (Arjan Ederveen) ma chrapkę na jego poroże, które chciałby dołączyć do swojej kolekcji trofeów. Do tego dochodzi sam Mikołaj, któremu wyjątkowo mocno zależy na tym, żeby odzyskać asystenta. Wygląda na to, że Max jest w patowej sytuacji. Ale czy w czasie świąt ktoś mógłby okazać się nieszczęśliwy? Na pewno nie widz tego filmu! Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Lourens Blok. Holandia, familijny. Czas: 85'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 21 listopada 2014


21-22 listopada 2014, 12.00, 14.00
24 listopada 2014, 12.00, 14.00
25 listopada 2014, 12.00
27 listopada 2014, 14.00
 

 
Utworzono: 17 / 08 / 2014

Klub Dojrzałego Widza

Nowy rok kulturalny i nowy cykl w Kinie Studyjnym Centrum. 28 października 2014 o 17.30 inauguracja! Film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" z wybitną rolą Tomasza Kota. Drugim obrazem w kinie i nieformalnym klubie dyskusyjnym dla Widzów po 60 roku życia będzie brytyjsko-brazylijska produkcja Stephena Daldry: "Śmieć". Na drugi z cyklu "Klub Dojrzałego Widza" seans zapraszamy 25 listopada 2014 o 17.30. Bilety w cenie 13 zł do nabycia w kasie kina. ZAPRASZAMY do oglądania wartościowego kina i rozmów.

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 16 / 08 / 2014

Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę

Krasnoludek Bobo przypadkowo wywołuje wielkie zamieszanie w Zamku Fantabularasa. Przez jego niezdarność księżniczka Róża wraz z całym dworem pada ofiarą klątwy złej wiedźmy i zapada w 100-letni sen. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Problem w tym, że ukochany księżniczki – poczciwy kuchcik – trafił do niewoli strasznego smoka. Krasnoludki, chcąc naprawić błąd Bobo, sprowadzić chłopca do zamku i pokonać klątwę, wyruszają z misją ratunkową. Czeka ich nie lada wyzwanie, bo legowisko smoka znajduje się nieopodal siedziby złej czarownicy Dellamorty, tej samej, która rzuciła czar na Różę i bardzo nie lubi nieproszonych gości. Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Boris Aljinovic, Harald Siepermann. Obsada dubbingu: Antoni Królikowski, Czesław Mozil, Wojciech Mann, Jarosław Boberek, Tomasz Majewski, Łukasz Nowicki, Tomasz Borkowski, Sonia Bohosiewicz. Niemcy, animowana baśń przygodowa dla dzieci. Czas: 87'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 28 listopada 2014


28 listopada 2014, 14.00 2D, dubbing
29 listopada 2014, 12.00 3D, 14.00 2D, dubbing
30 listopada 2014, 12.00 3D, 15.00 2D, dubbing
2-3 grudnia 2014, 12.00 3D, 14.00 2D, dubbing
4 grudnia 2014, 15.00 2D, dubbing

 
Utworzono: 16 / 08 / 2014

NT Live: Frankenstein

Retransmisja spektaklu z cyklu NTLive: „Frankenstein”
Spektakl wyświetlany z napisami polskimi
Koniński Dom Kultury & Kino Studyjne Centrum
1 grudnia 2014, 19.00
Bilety 20/30 zł

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 15 / 08 / 2014

Obce ciało

Angelo i Kasia poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari, gdzie połączyła ich miłość i wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i decyzja o wstąpieniu do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, żeby nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna i cyniczna Kris przy pomocy swojej asystentki Miry. W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych, ale jednocześnie jest zafascynowana jego wiarą. Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Krzysztof Zanussi. Obsada: Agnieszka Grochowska, Weronika Rosati, Agata Buzek, Ricardo Leonelli, Ewa Krasnodębska, Stanisława Celińska, Sławomir Orzechowski, Chulpan Khamatowa. Rosja, Polska, Włochy, dramat. Czas: 117'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 5 grudnia 2014

 
 
REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...
REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

KONTAKT

Koniński Dom Kultury
62-510 Konin, pl. Niepodległości 1
Centrala: 63 211 31 30-33, faks 63 242 43 00
Dział Impresaryjny: studiotv@kdkkonin.pl

LINKI

Kulturalny Konin, więcej...
Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, więcej...
Miasto Konin, więcej...
Kino Centrum, wiecej...

Copyright

2012 © Koniński Dom Kultury
Wszelkie prawa zastrzeżone!


wykonanie bp8.pl