Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Koninński Dom Kultury
 

Kino Centrum - Koniński Dom Kultury

Kino


Projekcje w 2D w jakości cyfrowej 
  • ULGOWE 10 zł – Tanie Środy, Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+ 13 zł – dzieci i młodzież do 26 lat
  • NORMALNE 15 zł – widzowie od 27-60 lat
Projekcje w 3D z użyciem okularów 
  • ULGOWE 15 zł – Junior (dzieci i młodzież do 26 roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej),
  • SENIOR 15 zł – Senior (widzowie 60+ za okazaniem dowodu)
  • NORMALNE 20 zł – widzowie od 27-60 lat
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniej Środy
Utworzono: 30 / 11 / -0001

Kino Centrum w sieci EUROPA CINEMAS

W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 27 / 08 / 2014

Matteo

Pierwszy raz o Matteo da Agnone, niezwykłym zakonniku i egzorcyście, usłyszałem od o. Cipriano de Meo, prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Stało się to rok temu, podczas realizacji filmu "Jak pokonać Szatana" – mówi Michał Kondrat, reżyser filmu. Postać Ojca Matteo nie dawała mi spokoju, mimo, że w Kościele jest przecież wielu superbohaterów i ich historie warte są pokazania.
 
Okazuje się, że obecnie moc jego wstawiennictwa jest równie silna, a nawet silniejsza, niż za życia. Do grobu Matteo przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata. I choć zmarł 31 października 1616 r. wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich zostały pokazane w filmie Michała Kondrata.
 
Kim był Matteo? Co kryją archiwa miasta Agnone? Jak na tę historię zareagował Watykan? Na te pytania odpowiadają: o. Cipriano de Meo, ks. Nazareno M. Galullo, charyzmatyk i prof. Maria Cristina Melloni, włoska badaczka historii.
 

W Kinie Studyjnym Centrum 31 października, 2-3 listopada o 19.00 w Strefie K

Projekcji 2 listopada będzie towarzyszyła prelekcja ks. dr Józefa Wysockiego, proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Koninie

 
 
Utworzono: 26 / 08 / 2014

Klub Dojrzałego Widza

Nowy rok kulturalny i nowy cykl w Kinie Studyjnym Centrum. 28 października 2014 o 17.30 inauguracja! Film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" z wybitną rolą Tomasza Kota. Drugim obrazem w kinie i nieformalnym klubie dyskusyjnym dla Widzów po 60 roku życia będzie brytyjsko-brazylijska produkcja Stephena Daldry: "Śmieć". Na drugi z cyklu "Klub Dojrzałego Widza" seans zapraszamy 25 listopada 2014 o 17.30. Bilety w cenie 13 zł do nabycia w kasie kina. ZAPRASZAMY do oglądania wartościowego kina i rozmów.

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 21 / 08 / 2014

Dla ciebie wszystko

Dawson Cole to chłopak wychowywany w rodzinie uważanej w miasteczku za najbardziej niebezpieczną. Jego rodzinna skłonna jest do przemocy, ma problemy z alkoholem i jest zamieszana w sprawy związane z narkotykami. Amanda Collier to dziewczyna, która wychowywana była w tradycyjnej rodzinie. Wartości, które jej przekazano sprawiły, że chce zostać nauczycielką.  Różnice pochodzenia oraz nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nie mogło być razem, choć oboje bardzo tego pragnęli. Dawson, który w młodości zabił niechcący człowieka nie może się z tym pogodzić. Pokutuje za dawne winy żyjąc samotnie i pracując na platformach wiertniczych. Amanda wyszła za mąż, ma trójkę dzieci, ale mimo to nie może zaznać szczęścia. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku z okazji pogrzebu starego przyjaciela. Uczucia, którymi kiedyś się darzyli powracają, ale przeszłość i konflikty również powracają ze zdwojoną siłą. Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Michael Hoffman. Obsada: Michelle Monaghan, James Marsden, Luke Bracey, Liana Liberato, Caroline Goodall, Donna Duplantier, Julia LaShae. USA, melodramat 118'. 

W Kinie Studyjnym Centrum od 17 października 2014, bilety w jednej cenie: 15 zł


17-18 października 2014, 17.30, 20.00
19 października 2014, 20.00
21-22 października 2014, 17.30, 20.00
23 października 2014, 15.00, 20.00
24-25 października 2014, 15.00
28-30 października 2014, 15.00

 
Utworzono: 20 / 08 / 2014

Bogowie

Opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Jaką cenę musiał zapłacić za sukces? Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Łukasz Palkowski. Obsada: Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski, Magdalena Czerwińska, Rafał Zawierucha, Marta Ścisłowicz, Karolina Piechota, Wojciech Solarz. Polska, biograficzny. Czas: 112'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 24 października 2014, bilety w jedenej cenie: 15 zł


24 października 2014, 17.00, 20.00 Seans z Radiem Konin "Radio w CENTRUM. Ale kino!"
25 października 2014, 17.30, 19.45
26 października 2014, 8.30, 20.30
28-30 października 2014, 17.30, 19.45

 
Utworzono: 19 / 08 / 2014

20.000 dni na Ziemi

Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret, "20 000 dni na Ziemi", czyni go jeszcze bardziej tajemniczym. Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave'a - od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie - zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. Widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds, czy Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave'a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty "Push the Sky Away". Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Jane Pollard, Iain Forsyth. Obsada: Nick Cave, Blixa Bargeld, Susie Bick, Arthur Cave, Earl Cave, Warren Ellis, Kirk Lake, Darian Leader, Wielka Brytania, dokument, dramat. Czas: 97'.
 
W Kinie Studyjnym Centrum od 31 października do 5 listopada 2014
 
 
 
Utworzono: 19 / 08 / 2014

Gottland

"Gottland" to pełnometrażowy film dokumentalny oraz seria dokumentalnych epizodów oparte na bestsellerowym zbiorze reportaży Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem (zwycięzca Plebiscyt Czytelników Nagrody Literackiej Nike oraz zdobywca tytułu Europejskiej Książki Roku 2009). Zainspirowani książką dokumentaliści, studenci słynnej praskiej szkoły filmowej FAMU, z wnikliwością przyglądają się powojennej Czechosłowacji i Czechom i poszukują narodowych bohaterów– takk zapomnianych, jak i nigdy nieodkrytych oraz tych, których z kart historii brutalnie wymazano. Wychodząc od wydarzeń z okresu Pierwszej Republiki Czechosłowackiej i II wojny światowej,  przez lata 50. i 60., a na okresie normalizacji kończąc, stawiają pytanie o współczesne konsekwencje przełomowych wydarzeń. Czy jednak zawsze trafnie rozpoznajemy, które zdarzenia były kluczowe, a ich echo wybrzmiewa do dziś? Kto w opowieści, którą wydaje nam się, że znamy, tak naprawdę jest bohaterem, a kto zdrajcą? Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Lukáš Kokeš, Petr Hátle, Viera Čákanyová, Rozálie Kohoutová, Klára Tasovská, Radovan Síbrt. Obsada: Petr Hátle, Eva Lecchiová, Vlastimil Čaněk. Animacja, dokument fabularyzowany, Czechy, Polska, Słowacja. Czas: 100'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 7-13 listopada 2014
 
 
 
 
 
 
Utworzono: 19 / 08 / 2014

Mapy gwiazd

Rodzina Weissów to wzorcowy przykład hollywoodzkiej dynastii. Senior rodu, doktor Stafford (John Cusack), to uznany autorytet, który zbił fortunę na poradnikach. Jego żona Cristina (Olivia Williams) jest przede wszystkim skupiona na karierze 13-letniego syna Benjiego (Evan Bird). Nastoletni Benjie właśnie zakończył kurację odwykową, którą rozpoczął w wieku 9 lat. Jego siostra Agata (Mia Wasikowska) niedawno wróciła z sanatorium, w którym leczyła się z piromanii. Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Bruce Croneberg. Obsada: Julianne Moore, Mia Wasikowska, Olivia Williams, Sarah Gadon, John Cusack, Robert Pattinson, Evan Bird, Niamh Wilson Niamh Wilson. Francja, Kanada, Niemcy, USA, dramat. Czas: 91'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 7-20 listopada 2014
 
 
Utworzono: 18 / 08 / 2014

Mów mi Vincent

Scenariusz komedii "St. Vincent" trafił w 2011 roku na tzw. Czarną listę, czyli zestawienie najlepszych scenariuszy, które nie zostały jeszcze sfilmowane. W tej samej sytuacji znalazł się wtedy m.in. "Django" Quentina Tarantino. Projekt nabrał tempa, gdy główną rolę objął doskonały aktor komediowy Bill Murray ("Między słowami"), a w ślad za nim podążyły Melissa McCarthy ("Gorący towar") oraz Naomi Watts ("Niemożliwe").  "St. Vincent" to zabawna historia przyjaźnii 12-letniego chłopca i jego podstarzałego sąsiada, Vincenta. Między zgryźliwym mizantropem, a chłopcem narodzi się niezwykła przyjaźń, która zaskoczy wszystkich, z Vincentem na czele. Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Theodore Melfi. Obsada:Bill Murray, Melissa McCarthy, Naomi Watts, Chris O'Dowd, Terrence Howard, Jaeden Lieberher, Kimberly Quinn, Lenny Venito.  USA, komedia. Czas: 103'.

W Kinie Studyjnym Centrum od14-26 listopada 2014
 
 
 
REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

Nadchodzące wydarzenia:

REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

KONTAKT

Koniński Dom Kultury
62-510 Konin, pl. Niepodległości 1
Centrala: 63 211 31 30-33, faks 63 242 43 00
Dział Impresaryjny: studiotv@kdkkonin.pl

LINKI

Kulturalny Konin, więcej...
Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, więcej...
Miasto Konin, więcej...
Kino Centrum, wiecej...

Copyright

2012 © Koniński Dom Kultury
Wszelkie prawa zastrzeżone!


wykonanie bp8.pl