Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Koninński Dom Kultury
 

Kino Centrum - Koniński Dom Kultury

Kino


Projekcje w 2D w jakości cyfrowej 
  • ULGOWE 10 zł – Tanie Środy, Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+ 13 zł – dzieci i młodzież do 26 lat
  • NORMALNE 15 zł – widzowie od 27-60 lat
Projekcje w 3D z użyciem okularów 
  • ULGOWE 15 zł – Junior (dzieci i młodzież do 26 roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej),
  • SENIOR 15 zł – Senior (widzowie 60+ za okazaniem dowodu)
  • NORMALNE 20 zł – widzowie od 27-60 lat
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniej Środy
Utworzono: 17 / 04 / 2014

Kino Centrum w sieci EUROPA CINEMAS

W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 17 / 04 / 2014

National Royal Theater. Retransmisje spektakli w Centrum

Najsłynniejsza i jedna z największych scen teatralnych świata, mowa o Narodowym Teatrze Królewskim w Londynie, rejestruje wystawiane spektakle od 2009. Kino Studyjne Centrum" dołączyło do grona kin w Wielkopolsce i Europie, które będą emitować Szekspirowskie, klasyczne i współczesne widowiska zrealizowane przez najwybitniejszych reżyserów i aktorów występujących w londyńskim teatrze, który niedawno obchodził 50 rocznicę swojej działalności. Projekt pod nazwą NTLive w Koninie zostanie zainaugurowany 28 kwietnia br. o 18.00. Jako pierwsza zostanie wyemitowana "Audiencja" z udziałem Helen Mirren, znanej między innymi z wielkiej kreacji aktorskiej w "Królowej". Retransmisje będą się odbywały raz w miesiącu, w poniedziałki. Na ekranie Kina Studyjnego "Centrum" zobaczymy również "Czas wojny" (19.05.2014) oraz "Króla Leara" (16.06.2014). W wakacje nastąpi przerwa. Od września, w nowym sezonie kulturalnym pokazy będą kontynuowane. Bilety na poszczególne seanse kosztują 30 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), karnet na trzy widowiska będzie można zakupić w cenie 60 zł. Zapraszamy do udziału w projekcjach teatralnych, których dystrybutorem w Polsce jest CIKANEK Management.

Czytaj więcej...

 
Utworzono: 16 / 04 / 2014

NT Live: Król Lear

Reżyser American Beauty i Skyfall powraca do National Theatre, by wyreżyserować jedną z najsłynniejszych sztuk Williama Szekspira z Simonem Russellem Bealem w roli tytułowej. Starzejący się król postanawia podzielić swoje królestwo pomiędzy trzy córki. Największy posag otrzyma ta, która najpiękniej pochwali swojego ojca za jego czyny. Ulubienicą i faworytką w wyścigu jest Kordelia, unika jednak spotkania z ojcem i niczego mu nie mówi, tłumacząc się tym, że nie jest w stanie wyrazić słowami ogromu uczucia, jakie do niego żywi. To burzy wszystkie plany króla. Raptownie rozdziela królestwo pomiędzy siostry Kordelii, które zaszczyciły go kwiecistymi mowami. Niewdzięczną córkę skazuje w gniewie na banicję.

przedstawienie z polskimi napisami  | czas trwania: 3 godziny i 25 minut | 16.06.2014, 18.00

 
Utworzono: 16 / 04 / 2014

NT Live: Czas wojny

Fabuła "Czasu wojny" toczy się przez chwilę w sielskim Devon, aby później przenieść się do pogrążonej w wojnie Francji. Młody Albert traci swojego najlepszego przyjaciela Joey’a na krótko przed wybuchem I wojny światowej. Ukochany koń chłopca trafia na front, aby tam służyć swojej ojczyźnie. Nie mogąc pogodzić się ze stratą przyjaciela, Albert wyrusza w niebezpieczną podróż, aby go odnaleźć i sprowadzić do domu. "Czas wojny" to wzruszająca opowieść o sile przyjaźni w czasach, gdy młodzieńcza niewinność zderza się brutalną rzeczywistością wojny, pełen poruszającej muzyki dramat. Jego mocnym punktem są ogromne kukły, które naśladują cwałujące szaleńczo rumaki.

przedstawienie z polskimi napisami  | czas trwania: 3 godziny | 19.05.2014, 18.00

 
Utworzono: 16 / 04 / 2014

NT Live: Audiencja

Spektakl zarejestrowany w ramach cyklu „National Theatre Live”, realizowanego z powodzeniem od kilku lat przez narodową scenę Wielkiej Brytanii.„Audiencja” to ponowne spotkanie Petera Morgana, scenarzysty słynnego filmu „Królowa”, z Helen Mirren, która w tym obrazie zagrała tytułową rolę.Morgan w swojej sztuce teatralnej znacznie rozbudował i pogłębił wątek królewskich audiencji. Zgodnie z kilkusetletnią tradycją, Elżbieta II, królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, przewodnicząca Wspólnoty Narodów, od 60 lat spotyka się co tydzień z premierem swojego rządu (do tej pory było ich dwunastu). Audiencje odbywają się w pałacu Buckingham i – jak żadne inne zdarzenia w brytyjskim życiu publicznym – mają charakter czysto prywatny. Premiera i królową obowiązuje niepisana umowa, że to, co zostanie powiedziane podczas spotkania, nie może opuścić murów pokoju audiencyjnego. Treści tych rozmów nie znają nawet współmałżonkowie stron.„Audiencja” stara się złamać tajemnicę tych spotkań, przedstawiając hipotetyczne rozmowy królowej z premierami: od Churchilla, poprzez Thatcher, po Camerona. Przedstawienie wyreżyserował nominowany do Oscara Stephen Daldry („Billy Elliot”, „Godziny”).

przedstawienie z polskimi napisami  | czas trwania: 2 godziny i 50 minut  | 28.04.2014, 18.00

 
Utworzono: 15 / 04 / 2014

Jan Paweł II. Santo Subito

W związku z procesem kanonizacyjnym Ojca Świętego Jana Pawła II, jednym z najkrótszych w historii Kościoła, do kin trafi dokument "Jan Paweł II - Santo Subito. Świadectwa świętości", w którym twórcy zadają pytanie: w jaki sposób Jan Paweł II jest wciąż obecny wśród ludzi? Odpowiedzi szukają w różnych częściach świata, docierając do osób, których życie, w rozmaity sposób, naznaczone jest obecnością Papieża. Przewodnikiem i odkrywcą nowych świadectw jest ks. Sławomir Oder,, postulator procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Jana Pawła II. Prałat wciela się w rolę reportera i razem z ekipą filmową spotyka się z bohaterami filmu, którzy opowiadają mu swoje poruszające historie. W filmie zaprezentowane zostanie, między innymi, świadectwo Floribeth Diaz z Kostaryki, kobiety uzdrowionej przez Jana Pawła II. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie. W dokumencie uwiecznione zostały także malownicze miejsca i krajobrazy. To będzie niezwykle wzruszająca podróż w głąb ludzkich przeżyć.  Film w naturalny sposób będzie podtrzymywał podniosły nastrój wywołany świętem kanonizacji Papieża Polaka. Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Paweł Dziubak. Dokumentalny, Polska, Włochy. Czas: 90'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 6 maja 2014. PREMIERA POLSKA: 2 maja 2014


6-8 maja 2014, 13.30

 
Utworzono: 15 / 04 / 2014

Imigrantka

Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry – Ewa i Magda wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen muszą przejść selekcję na Ellis Island. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno, który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów i prostytucji. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona – Orlando, który swoimi obietnicami na nowo rozbudzi w dziewczynie marzenia i nadzieje. Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: James Gray. Obsada: Marion Cotillard, Joaquin Phoenix, Jeremy Renner, Dagmara Dominczyk, Jicky Schnee, Maja Wampuszyc, Ilia Volok, Angela Sarafyan. Melodramat, USA. Czas: 120'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 25 kwietnia 2014


25 kwietnia 2014, 17.00
26 kwietnia 2014, 15.00
27 kwietnia 2014, 17.00
29-30 kwietnia 2014, 17.00
6-8 maja 2014, 20.00

 

 
Utworzono: 15 / 04 / 2014

Medicus

Anglia, XI wiek. Rob Cole jako dziecko po śmierci rodziców przygarnięty został przez wędrownego balwierza. Pod jego okiem uczył się reguł rządzących światem, a także opanował podstawy medycznej wiedzy. Życie chłopca odmienia spotkanie z wędrownym lekarzem, który, dostrzegając młodzieńczy talent i zapał, zaszczepia w nim marzenie o medycznych studiach pod kierunkiem sławnego na cały świat lekarza perskich królów Ibn Siny. Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw. Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Philipp Stölzl. Obsada:  Tom Payne, Stellan Skarsgård, Olivier Martinez, Emma Rigby, Ben Kingsley, Elyas M'Barek, Fahri Ögün Yardim, Makram Khoury. Dramat, przygodowy, Niemcy. Czas: 150'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 25 kwietnia 2014


25 kwietnia 2014, 14.00, 19.15
26 kwietnia 2014, 12.30
27 kwietnia 2014, 14.00, 19.15
29-30 kwietnia 2014, 14.00, 19.15
6-8 maja 2014, 15.00

 

 

 
Utworzono: 15 / 04 / 2014

Pozycja dziecka

Cornelia właśnie skończyła 60 lat, jest zadbana, majętna i szanowana. Osiągnęła sukces zawodowy, ma oddanego, siedzącego pod pantoflem męża oraz wpływowych znajomych wśród bukareszteńskich elit. Jednak życie wcale Cornelii nie cieszy... Ukochany jedynak, jej oczko w głowie, 34-letni Barbu ze wszystkich sił stara się uniezależnić od matki. Wyprowadził się z domu, ma własny samochód, a także dziewczynę, która zupełnie nie spełnia standardów Cornelii. A najsmutniejsze jest to, że Barbu unika rodzicielki jak ognia. Nie raczył nawet przyjść na jej urodziny! Kiedy Cornelia dowiaduje się, że syn uczestniczył w tragicznym wypadku, zaczyna walczyć o niego jak lwica o swoje młode. Używa wszystkich wpływów, ustosunkowanych przyjaciół i pieniędzy, aby uchronić Barbu przed więzieniem. Marzy, by syn wrócił do domu i znowu stał się jej "małym chłopcem". Reżyseria: Calin Peter Netzer. Obsada: Luminiţa Gheorghiu, Bogdan Dumitrache, Nataşa Raab, Ilinca Goia, Florin Zamfirescu, Vlad Ivanov, Dinu Laurenţiu, Mimi Brănescu, Adrian Titieni. Dramat, Rumunia. Czas:112'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 22 kwietnia 2014

Film nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale '2013


22-24 kwietnia 2014, 15.30, 19.45
6-8 maja 2014, 17.45
 

 
Utworzono: 08 / 04 / 2014

Droga do zapomnienia

Zdobywcy Oscarów Colin Firth i Nicole Kidman w ekranizacji bestsellerowej powieści o odwadze i nadzwyczajnej sile miłości. Eric Lomax (Firth) jest tajemniczym, nieco melancholijnym mężczyzną, który w pociągu poznaje piękną nieznajomą, Patti (Kidman). Miłość od pierwszego wejrzenia prowadzi parę do szybkiego ślubu. Szczęście Patti zakłóca jednak niepokojąca tajemnica związana z przeszłością Erica. Jako młody brytyjski oficer, Eric został pojmany przez Japończyków podczas II wojny światowej. Osadzony w obozie jenieckim, zmuszany był do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci (Kolei Birmańskiej). Podczas długich i brutalnych przesłuchań otarł się o śmierć. Teraz, wspierany przez niezwykle odważną Patti, wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy. Opis i miniatura za FilmWeb. Reżyseria: Jonathan Teplitzky. Obsada: Colin Firth, Nicole Kidman i inni. Dramat, Australia, Wielka Brytania. Czas: 116'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 11 kwietnia 2014


11 kwietnia 2014, 20.00
13 kwietnia 2014, 20.00
15 kwietnia 2014, 20.00
16 kwietnia 2014, 20.00
17 kwietnia 2014, 20.00
22-24 kwietnia 2014, 17.30
 

 
Utworzono: 07 / 04 / 2014

Syn Boży

Nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu "Biblia" w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w "Dotyku anioła" Romę Downey. Opis i miniatura za: FilmWeb. Reżyseria: Christopher Spencer. Obsada: Diogo Morgado, Roma Downey, Greg Hicks, Adrian Schiller, Darwin Show, Sebastian Knapp, Ice Wredden. USA, dramat. Czas: 138'.

W Kinie Studyjnym Centrum od 5 kwietnia 2014


5 kwietnia 2014, 14.00, 18.00
6 kwietnia 2014, 17.30
8 kwietnia 2014, 17.30
10 kwietnia 2014, 15.00 
11 kwietnia 2014, 17.30
13 kwietnia 2014, 17.00
15 kwietnia 2014, 17.00
16 kwietnia 2014, 17.00
17 kwietnia 2014, 17.00

 
Utworzono: 07 / 04 / 2014

Karol, który został świętym - zapraszamy

12-letni Kacper, pasjonat animacji komputerowej, zmaga się z grupą szkolnych chuliganów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka, opowiada muo swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry.Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa – Karolu...

Reżyseria: Grzegorz Sadurski
Polska. Biograficzny, animacja, religijny
Czas: 80 min.

11 kwietnia 2014, 16.00
13 kwietnia 2014, 15.30
15 kwietnia 2014, 15.30
16 kwietnia 2014, 15.30
17 kwietnia 2014, 15.30

 

 
 
REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

Nadchodzące wydarzenia:

REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

KONTAKT

Koniński Dom Kultury
62-510 Konin, pl. Niepodległości 1
Centrala: 63 211 31 30-33, faks 63 242 43 00
Dział Impresaryjny: studiotv@kdkkonin.pl

LINKI

Kulturalny Konin, więcej...
Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, więcej...
Miasto Konin, więcej...
Kino Centrum, wiecej...

Copyright

2012 © Koniński Dom Kultury
Wszelkie prawa zastrzeżone!


wykonanie bp8.pl