Kino plenerowe jest wydarzeniem nierozerwalnie związanym z konińską edycją Festiwalu Transatlantyk – Łódź w podróży. Koninianie docenili już dobre filmy i świetną atmosferę podczas pokazów na świeżym powietrzu.


Drugiego dnia Festiwalu Transatlantyk w Koninie (21 lipca) zaprosiliśmy mieszkańców i gości na bulwar. Tam stanęło kino plenerowe. Obejrzeliśmy wspólnie kryminalną komedię „Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto”. To adaptacja bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa z gwiazdą filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Choć może to wydawać się nieprawdopodobne, historię zainspirowały prawdziwe wydarzenia. To opowieść o nieco nieporadnym, ale wnikliwym inspektorze Stucky, który prowadzi skomplikowane śledztwo w sprawie serii morderstw i tajemniczego samobójstwa hrabiego Desiderio Ancillotto, właściciela winnicy na weneckich wzgórzach.

Transatlantyk – Łódź w podróży to uznany międzynarodowy festiwal nowej generacji, który łączy ofertę skierowaną do branży filmowej z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej. Jego twórcą i dyrektorem jest wybitny kompozytor, laureat Oscara, pochodzący z Konina  Jan A.P. Kaczmarek. Tematem tegorocznego festiwalu jest „Niepodległość dziś/Independence now”, a festiwalowi towarzyszy hasło: „Ja, Wolność, Bunt i Ojczyzna”. Organizatorami konińskiej odsłony wydarzenia są Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.


 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również