Konińska odsłona Festiwalu Transatlantyk rozpoczęła się od filmowo-kulinarnej podróży. W piątek, 20 lipca w Zagrodzie Borowo odbyło się spotkanie z aktorem Bartłomiejem Kotschedoffem, obejrzeliśmy film „Atak paniki” i poczęstowaliśmy widzów swojskim jadłem.


Transatlantyk – Łódź w podróży to uznany międzynarodowy festiwal nowej generacji, który łączy ofertę skierowaną do branży filmowej z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej. Jego twórcą i dyrektorem jest wybitny kompozytor, laureat Oscara, pochodzący z Konina  Jan A.P. Kaczmarek. Tematem tegorocznego festiwalu jest „Niepodległość dziś/Independence now”, a festiwalowi towarzyszy hasło: „Ja, Wolność, Bunt i Ojczyzna”.

Wydarzenia organizowane podczas Transatlantyku, jak wspólne oglądanie filmów, spotkania z twórcami, koncerty, kolacje filmowe, mają tworzyć silniejsze związki między ludźmi, sztuką i środowiskiem, inspirować dyskusje na aktualne tematy. Organizatorami konińskiej odsłony wydarzenia są Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

W piątek, 20 lipca, zabraliśmy widzów, którzy zdobyli zaproszenia w konkursach do Zagrody Borowo pod Koninem. Przyjechał tam również aktor i współscenarzysta filmu ,,Atak paniki’’ Bartłomiej Kotschedoff. Była to wspaniała okazja, by porozmawiać o wyzwaniach z jakimi wiąże się tworzenie filmu, ale również nawiązać do tematu tegorocznego festiwalu i zapytać czym dzisiaj jest niezależność i wolność artystyczna.

Bartłomiej Kotschedoff ma na swoim koncie kilkanaście ról w filmach i serialach. Pamiętamy go między innymi z serialu ,,Bodo’’, w którym wcielił się w Adolfa Dymszę. W ,,Historii Roja” zagrał Tadeusza Skoczylasa „Kota", a w komedii ,,Atak paniki” znerwicowanego i uzależnionego od gier komputerowych Miłosza.

Po spotkaniu z aktorem zaprosiliśmy widzów na kolację. W menu przygotowanym przez Zagrodę Borowo górowało swojskie jadło.

Na koniec odbył się pokaz filmu „Atak paniki” w kinie plenerowym, które stanęło specjalnie na tę okazję w Zagrodzie Borowo. Film w reżyserii Pawła Maślony to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmienia ich życie. To tragikomedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, codzienność zamienia się w czyste wariactwo, a bohaterów ogarnia atak paniki…


 
 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również