Pokazy filmowe i warsztaty dla najmłodszych widzów zakończyły konińską odsłonę festiwalu Transatlantyk – Łódź w podróży.


W niedzielę, 22 lipca spotkaliśmy się w kinach Centrum i Oskard, by oglądać filmy, a następnie uczyć się i bawić na warsztatach. W Kinie Centrum obejrzeliśmy film ,,Moja żyrafa’’. Opowieść o Rafale i Rafie – żyrafie, którzy są nierozłączni i dzielą się wszystkim. Nadchodzi jednak czas, gdy Rafał idzie pierwszy raz do szkoły i dowiaduje się, że żyrafy do szkoły nie mogą chodzić. Film bardzo się podobał młodym widzom, szczególnie zafascynowała ich żyrafa. Po seansie w sali widowiskowej, na scenie, odbyły się warsztaty dla dzieci. Zajęcia poprowadziły terapeutka Elżbieta Gierasimow – Zakowany oraz instruktorka tańca Marta Merdzińska, związane z projektem ,,Dzieciaki w Centrum'' współorganizowanym przez Europa Cinemas. Podstawą warsztatów były zajęcia pod hasłem ,,Żyrafa a Szakal – jak mówimy o przyjaźni i przemocy’’. Nie zabrakło tanecznego rozluźnienia oraz zajęć plastycznych. Dzieci kolorowały wesołe żyrafy.

Tego samego dnia w Kinie Oskard odbył się pokaz filmu ,,Superagentka’’. To historia inspirowana opowieściami kryminalnymi Agathy Christie. Agata Krystyna w ,,Superagentce” pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek. Jak przystało na prawdziwego detektywa, lubi działać w pojedynkę, ale przychodzi moment, gdy zaprzyjaźnia się z chłopakiem z sąsiedztwa. Po filmie również zaprosiliśmy dzieci na warsztaty. Te inspirowane były pasją głównej bohaterki filmu, czyli rozwiązywaniem zagadek. Instruktorki: Elżbieta Gierasimow – Zakowany i Marta Merdzińska zrobiły z uczestników warsztatów małych detektywów. Trzeba było wykazać się sprytem i wyobraźnią. Dzieci rysowały też detektywa, a także tańczyły i świetnie się bawiły.

Transatlantyk – Łódź w podróży to uznany międzynarodowy festiwal, którego twórcą i dyrektorem jest wybitny kompozytor, laureat Oscara, Jan A.P. Kaczmarek. Organizatorami konińskiej odsłony Transatlantyku są Miasto Konin, Koniński Dom Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Podczas festiwalu organizowane są różne wydarzenia: pokazy filmowe, koncerty, warsztaty, kolacje filmowe, a w tym roku organizatorzy postawili również na edukację dla dzieci. Pokazy filmowe i warsztaty były bezpłatne.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również