Myślę, że tak naprawdę cała moje życie to taniec. Tańczę, od kiedy tylko pamiętam. Moja osobowość ukształtowała się na sali tanecznej.
To trzy, z tysiąca zdań wypowiedzianych przez tancerzy Zespołu Tańca CODA, świętującego w tym roku jubileusz 5-lecia.  Koncerty urodzinowe odbyły się w sobotę, 21 maja, w Konińskim Domu Kultury. Było energetycznie, tanecznie i bardzo wzruszająco.

Koncert ,,W pogoni za marzeniami", wystawiony z okazji jubileuszu, to taneczna opowieść o pasji, pragnieniach, odwadze i przyjaźni.
Podczas widowiska widzowie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wszystkich artystów. Na scenie pojawiały się także instruktorki zespołu: Marta Merdzińska i Klaudia Cembrowicz oraz Dominik Karbowski, trener akrobatyki.

- Gdy rozmawiamy na treningach z naszymi tancerzami, gdy mówią nam o czym marzą, jak wyrażają swoje emocje, jak ważne jest dla nich bycie ze sobą, rozmowy i co znaczy dla nich zespół? To tak jakbyśmy wróciły do czasu, gdy miałyśmy same kilka czy kilkanaście lat – mówią Marta i Klaudia.

- Taniec to pasja, która w człowieku zostaje na zawsze. - Tańczysz wszędzie: w myślach, na pakiecie, w domu, na ulicy. Taniec to miłość, złość, wzruszenie, śmiech i wszystko o czym myślisz. Gdy tańczysz, to cały świat tańczy i to jest piękne – mówią tancerze. I podkreślają jednocześnie, że w tańcu  liczy się otwartość , osobowość, to kim jesteśmy.
Tańcem wrażamy siebie i to co myślimy. To w CODA narodziły się nasze przyjaźnie, to na salach prób śmiejemy się najszczerzej  – dodają.

Koncert jubileuszowy był także okazją do podziękowań. Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury oraz Małgorzata Kazuś, kierownik działu artystycznego, podziękowały instruktorom i tancerzom za pracę i pasję.
- Życzę Wam dużo sukcesów, a przede wszystkim tego byście zatańczyli w Koncercie galowym 42. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Dla nas jesteście zwycięzcami – mówiła dyrektor KDK.

Przemyślenia, opinie i opisy dotyczące tańca można było znaleźć także na skrzydłach żurawi, które powstały techniką origami.
Żurawie wykonały tancerki CODA oraz Małgorzata Kazuś.

Bycie tancerzem jest czymś wyjątkowym i przepięknym.
Młodszej wersji powiedziałam, że dołączenie do zespołu to najlepsza decyzja.
Nie zawsze jest łatwo… ale ciężką pracą można osiągnąć wszystko .
Każda przegrana uczyła mnie akceptować niepowodzenia, a każda wygrana uczyła wdzięczności

 
Zespół tańca CODA działa od 2016 roku, kiedy do zespołu Konińskiego Domu Kultury dołączyła Marta Merdzińska (Konopacka). Od 2021 roku instruktorem zespołu jest także Klaudia Cembrowicz.
W skład zespołu wchodzą 4 grupy wiekowe: Mini, Kids, Junior i Elite. Tancerze to młodzi koninianie w wieku od 5 do 20 lat.

W pogodni za marzeniami
Choreografia: Marta Merdzińska, Klaudia Cembrowicz oraz Tancerki CODY
Trener akrobatyki: Dominik Karbowski
Kostiumy: Teresa Krupa KDK, Balletic Atelier, My Mania
Przygotowanie i oprawa koncertu: zespół KDK


foto. Z. Siwik
 
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK