Spotkanie z Mirosławą Szyk, żoną śp. Józefa Szyka, zainaugurowało cykl spotkań ,,Podziel się swoją pasją, na które zaprasza Koniński Dom Kultury i Miejski Klub Seniora. Spotkanie odbyło się w sobotę 14 maja.


Na inauguracji cyklu przypomniano postać i dorobek Józefa Szyka, człowieka wielu pasji. Okazją była również 8. rocznicy Jego śmierci.
Józef Szyk był współzałożycielem AKF Muza (1973), filmowcem,  plastykiem – amatorem,  zajmującym się malarstwem olejnym, akwarelą, rysunkiem, grafiką, rzeźbą i medalierstwem.
W sobotnim spotkaniu uczestniczyła Mirosława Szyk, żona Józefa, syn Waldemar oraz liczne grono znajomych i przyjaciół Józefa, byłych członków AKF Muza, kolegów z FUGO, gdzie pracował przez wiele lat jako zakładowy plastyk.  

Była to też znakomita okazja, żeby zaprezentować album „Droga”, wydany nakładem rodziny. Opracowaniem graficznym i redakcyjnym zajął się Tomasz Jankowski. Album zawiera ponad 160 reprodukcji prac Józefa Szyka, wykonanych w różnych technikach, a także liczne wycinki prasowe omawiające wystawy autorskie Szyka oraz przybliżające Jego postać.

- W ten sposób wydawcy albumu, w stosunku do Twórcy, w pełni spełnili zawarte we wstępie albumu motto autorstwa bp. Jana Chrapka ,,Idź przez życie tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie…” – mówi Andrzej Moś, opiekun artystyczny MUZY.

W uzupełnieniu wspomnień o Józefie Szyku odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Z pasją się nie dyskutuje” zrealizowanego w MUZIE w 2019 roku przez Jana Bobrowskiego i Sebastiana Wałęsę.

Już teraz zapraszamy na następne spotkanie w cyklu „Podziel się swoja pasją”, które odbędzie się w Strefie K, 15 czerwca o godz. 18.00. Jego bohaterką będzie Anna Jóźwiak, która opowie o swojej pasji: fotografowaniu i podróżach. Wstęp wolny.foto: Studio Fotograficzne Małgorzata Zielińska

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK