Czy czekaliście tak bardzo na spotkanie z nami jak my na spotkanie z wami – pytała publiczność 16. Gospel nad Wartą,  Beata Stanisławska-Zielak z Konin Gospel Choir. Po wypełnionej sali KDK, widać było, że publiczność spragniona była muzyki gospel.

Konińskie święto muzyki gospel wróciło po pandemicznej przerwie w międzynarodowej odsłonie. Pierwszy w tym roku koncert muzyki gospel odbył 15 maja w Konińskim Domu Kultury.
Na scenie zaprezentowali się: Konin Gospel Choir pod dyrekcją Beaty Stanisławskiej-Zielak z towarzyszeniem muzyków Holy Noiz oraz Peter Francis. To jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel.

- Nigdy was nie zapomnę, jesteście moją siłą. Wrócę, jeśli chcecie – mówił Peter Francis.
Jak podkreślał muzyk, gospel nie polega na tym, żeby siedzieć na krześle i patrzeć. Gospel ma wzbudzać radość, miłość, pokój, śmiech. Dlatego muzyk zachęcał publiczność do wstania, wspólnego śpiewania i tańca.

Pierwszy festiwal gospel odbył się w Koninie w 2004 roku. Na niedzielny koncert do KDK (współorganizatora wydarzenia) zaprosiło Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel.

 
Foto: Marcin Oliński
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK