,,Celebrating The Journey” (świętujemy podróż), nazwa najnowszego projektu Wojtka Myrczka idealnie oddała nastrój drugiego dnia jazzowych spotkań w Konińskim Domu Kultury. Tu płynie JAZZ przyciągnął miłośników tego gatunku muzyki oraz młodych jazzowych wykonawców. Na scenie Konińskiego Domu Kultury, w sobotę 16 października, wystąpiły dwa kwartety. Przed własną publicznością zagrał zespół Chojnacki/Miguła oraz przyjaciel Konina - Wojtek Myrczek z zespołem.

Chojnacki/Miguła ,,Contemplation” to projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: pochodzącego z Konina trębacza Jana Chojnackiego oraz pianisty Filipa Miguły. Do autorskiego kwartetu zaprosili kontrabasistę Bartka Chojnackiego (brat Jana) oraz perkusistę Dawida Opalińskiego, którego na koncercie w Koninie zastąpił Paweł Nienadowski.
,,Contemplation” to nowoczesny jazz, który jest znakiem przemian, jakie wnoszą w synkopowane brzmienia młodzi muzycy: od jazzowego mainstreamu, poprzez współczesne jego odmiany, funk, groove, aż do hip hopu i reggae. Autorami zaprezentowanych podczas koncertu utworów są członkowie zespołu.

Do świętowania muzycznej podróży zaprosił nas natomiast Wojtek Myrczek wraz z Przyjaciółmi.
,,Celebrating The Journey” to najnowszy materiał muzyków (płyta ukaże się jeszcze w tym roku). Projekt to fuzja gatunków muzycznych od swingu po avangard jazz. Wszystkie utwory zaprezentowane przez muzyków są bliskie sercu artysty. To przekrój jego muzycznych fascynacji, swoista podróż przez ostatnią zawodową dekadę Wojtka Myrczka.
Artysta inspiracje czerpie ze swingowej tradycji, z wyczuciem wzbogaca ją o elementy nowoczesnych stylów i technik. W śpiewie posługuje się zarówno słowem jak i scatem, a co najważniejsze czaruje swym głosem i daje się prowadzić w tą cudowną muzyczną podróż.
W koncercie obok Wojciecha Myrczka usłyszeliśmy: Bogusława Kaczmarka (fortepian), Michała Kapczuka (kontrabas), Szymona Madeja (perkusja).
Przypomnijmy także, że Wojciech Myrczek to juror konkursu wokalnego Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.
 
Projekt Tu płynie JAZZ współfinansowany jest przez ZAIKS.
Do zobaczenia za rok.


 
Foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK