Prelekcją o zagrożeniach XXI wieku dla seniorów rozpoczął się nowy projekt Konińskiego Domu Kultury i Kina Centrum ,,Senior w CENTRUM”. Projekt realizowany jest przy współpracy z siecią kin Europa Cinemas i Komendą Miejską Policji w Koninie.

 O zagrożeniach, które mogą spotkać seniorów, w tym oszustwach na tak zwanego ,,wnuczka” lub ,,policjanta” mówiła sierż. szt. Sylwia Król z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

- Oszuści wykorzystują waszą otwartość, to że chcecie wszystkim pomóc. Musicie być czujni. Przede wszystkim nie wpuszczajcie do domów obcych ludzi, sprawdzajcie ich legitymacji, uważajcie na ceny ofererowane przez domokrążców artykułów, na przykład maseczki. W rzeczywistości taniej je kupicie w sklepie czy aptece – ostrzegała sierż. szt. Sylwia Król.  

Po prelekcji widzowie obejrzeli film w reżyserii Marco Pontecorvo ,,Fatima”.

Kolejne spotkania w ramach projektu ,,Senior w Centrum” odbędą się w Kinie Centrum 16 listopada i 14 grudnia o godz. 12.00
We wtorek 16 listopada zapraszamy na film ,,Spencer” opowiadający historię małżeństwa księżnej Diany i księcia Karola oraz kulisach rozwodu książęcej pary.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK