Przepełnionych tysiącami kolorów doznań dostarczyli nam artyści pierwszego koncertowego dnia projektu Tu płynie JAZZ.  Na scenie Konińskiego Domu Kultury wystąpili:  Wójciński/Szmańda Quartet oraz Mika Urbaniak i Victor Davies. W Strefie K odbył się wernisaż obrazów Miki i Victora.

Tu płynie JAZZ to nowy projekt Konińskiego Domu Kultury. Powstał z myślą o prezentacji konińskiej publiczności muzyków jazzowych związanych z Koninem oraz Przyjaciół miasta.
Wójciński/Szmańda Quartet to zespół czterech indywidualności muzycznych. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są bracia Wójcińscy, którzy po latach niezależnej działalności w różnych składach postanowili stworzyć nową formację zapraszając do współpracy cenionego perkusistę Krzysztofa Szmańdę. (Wykonawcy: Maurycy Wójciński – trąbka, Ksawery Wójciński – kontrabas, Szymon Wójciński – fortepian, Krzysztof Szmańda – perkusja).
- Krzysztof to nasz ,,doszywany” muzyczny brat. Cieszymy się bardzo, że możemy wystąpić w rodzinnym mieście. Z jednej strony to bardzo emocjonalne doświadczenie, z drugiej ogromne wyzwanie – mówił Ksawery Wójciński.
Emocje były i to ogromne. Muzyka, którą tworzą bracia Wójcińscy wciąga w stan, który trudno opisać. Najlepiej jej po prostu posłuchać.
Charakter muzyki tworzonej przez zespół jest wypadkową wielu doświadczeń i inspiracji każdego z wykonawców. Wspólnym mianownikiem dla artystów stała się otwartość na muzykę ponad stylistycznymi podziałami. Takie podejście do materii dźwiękowej wynika z pragnienia wolności, która jest kwintesencją muzyki improwizowanej.

Pierwszy dzień projektu Tu płynie JAZZ przyniósł także i inne doświadczenia: pełne kolorów i pasji do tworzenia. Przed konińską publicznością zaprezentował się duet nieoczywisty: Mika Urbaniak i Victor Davies w projekcie Art Pop.
Ich muzyka, w tym covery znanym polskich i zagranicznych przebojów, to wybuchowa dawka dobrej muzyki i cudownej osobowości artystów. Mika i Victor genialnie łączą różne style muzyczne (pop, elektronika, rap, RnB) i tworzą nową, absolutnie wyjątkową jakość muzyczną. Art Pop to energetyczny, niezwykle barwny i inteligentny projekt. Taki sam jak jego twórcy.

Tuż przed koncertem odbył się wernisaż obrazów Miki i Victora. Prace, jak wspomniała artystka, powstały w czasach lockdownu i były pomysłem na odskocznię od tych trudnych chwil.
Obrazy można oglądać w Strefie K do poniedziałku 25 października.
 
Przed nami kolejne dwa koncertu w ramach projektu Tu płynie JAZZ.
16 października zapraszamy:
Chojnacki/Miguła, godz. 18.00
Wojciech Myrczek ,,Celebrating The Journey”, godz. 20.00

Projekt współfinansuje ZAIKS.


foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK