Młodzi i zdolni, pełni pomysłów i radości – tak o swoich podopiecznych mówi Katarzyna Mijakowska z Atelier KreDKa z Konińskiego Domu Kultury. Plastycy, pracujący przez ostatni rok pod czujnym okiem instruktor Mijakowskiej, swoje prace zaprezentowali na wystawie podsumowującej działania artystyczne.

Wernisaż odbył się we wtorek, 27 czerwca w Strefie K. – To okazja do pokazanie prac młodych i zdolnych plastyków, ale również możliwość wymiany doświadczeń i wrażeń – mówi Katarzyna Mijakowska.
Na wystawie, którą przez wakacje będzie można oglądać w Strefie K, prezentowanych jest 49 obrazów. Ich autorami są dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat.
- Wystawa podsumowuje naszą roczną działalność. Miniony rok był pracowity. Przyniósł nam wiele radości. Dzieci i młodzież rozwinęły swój warsztat, co przynosi efekty w postaci nagród i wyróżnień – dodaje instruktor Mijakowska.

Warto tu wspomnieć chociażby o wyróżnieniach, które uczestnicy zajęć Atelier KreDKa zdobyli podczas tegorocznego konkursu plastycznego ,,O złotą sztalugę”. Jury konkursu doceniło prace Julii Bartczak i Dawida Piaseckiego.
- Gdy towarzyszymy naszym podopiecznym podczas uroczystości odbioru nagród, to rozpiera nas duma, że chcą pracować z nami. Podsumowując rok działań artystycznych w KDK, mogę z dumą powiedzieć, że mamy zdolną młodzież i fantastycznych instruktorów – podkreśla Małgorzata Kazuś, kierownik działu artystycznego.

I jeszcze kilka słów o Dawidzie Piaseckim. To był ostatni rok pracy Dawida z Katarzyną Mijakowską w Konińskim Domu Kultury. Dawid zdał maturę i czeka na wyniki rekrutacji na Politechnice Poznańskiej, gdzie chce studiować inżynierię biomedyczną.
- Przygodę z plastyką zacząłem jako siedmiolatek. Dzisiejszy wernisaż był moim jedenastym i niestety ostatnim. Gdybym ponownie miał siedem lat to także wybrałbym Atelier KreDKę. Dziękuję pani Kasi i KDK za to, że mogłem z wami być przez tyle lat – mówił Dawid.

Młodzi plastycy kończący rok artystyczny w Atelier KreDKa, na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz poduszki ze swoimi pracami.
Przypomnijmy jeszcze tylko, że osoby chcące spróbować swoich plastycznych sił, już w sierpniu mogą skorzystać z zajęć otwartych w Atelier KreDKa. Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej. 4 sierpnia Katarzyna Mijakowska zaprasza ponadto na akcję plastyczną ,,Kolorowa fontanna”, która odbędzie się w ramach Kulturalnych Piątków. Zaczynamy o godz. 18.00. 

foto: Marcin Oliński

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK