f Marcin Kydryński Siesta z książką - Koniński Dom Kultury

Radiowiec, wędrowiec, fotograf, autor tekstów piosenek, producent, organizator koncertów i festiwali, Marcin Kydryński przyjedzie do Konina ze swoją nową książką Siesta. Miniatury muzyczne. Spotkanie odbędzie się w Strefie K, w Konińskim Centrum Kultury 30 maja.


Najnowsza książka Marcina Kydryńskiego ukaże się 11 września, miesiąc później – 14 października na Dużej Scenie Konińskiego Centrum Kultury wystąpi Lura, artystka związana z trasą koncertową Siesta w drodze. Kydryński jest autorem 8 innych tytułów wydawniczych, w których muzyka, podróże i obrazy, przeplatają się ze sobą.

Od 14 lat prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, ogromną popularnością cieszą się krajowe koncerty pod wspólnym tytułem Siesta w drodze, nawiązujących do jego audycji radiowych. Krążki Siesta regularnie zyskują rangę bestsellerów, znajdując się na pierwszych miejscach OLiSu.

Przypomnijmy, że Marcin Kydryński przez 30 lat był głosem radiowej Trójki, a audycja Siesta stała się jedną z popularniejszych w historii tej stacji. Od 5 lat na antenie Radia Nowy Świat prowadzi autorską Porę Siesty, 1992 r. podróżuje po Afryce, jego zdjęcia stamtąd stały się materiałem okładkowym lokalnego wydania „National Geographic”. Pisze reportaże, prowadzi warsztaty międzynarodowe, mówi. Wraz z Anną Marią Jopek wyprodukował kilkanaście płyt, które w większości stały się złotymi i platynowymi, napisał też dla niej kilkadziesiąt piosenek.

Siesta. Miniatury muzyczne to jego 9 książka, 175 form z pogranicza felietonu o muzyce, literaturze, filmie, podróżach, fotografii i życiu. Serio i buffo. Jest w niej nostalgia i ciekawość świata. Kydryński mówi o niej, że ma spójny świato-ogląd. Najpierw powstawały luźne, zwięzłe teksty, na które z czasem słuchacze Siesty w Radiu Nowy Świat czekali z większą niecierpliwością, niż na samą audycję.

Marcin Kydryński spotka się ze słuchaczami 30 maja o godz. 18.00, w Strefie K, w Konińskim Centrum Kultury, pl. Niepodległości 1. Wstęp na spotkanie z autorem książki Siesta. Muzyczne miniatury kosztuje 10 zł. Będzie można też zdobyć jego autograf i zakupić wybrane płyty.

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK