f Mazowieckie wesele z beatboxem i klarnetem - Koniński Dom Kultury

Górczyński, Marecki, Matela, czyli mieszanka awangardy i weselnych melodii ludowych w nowoczesnych aranżacjach. Ten mikst muzycznych dziejów i autorskich poszukiwań zaowocował krążkiem „Wesele”, który eksploruje mazowiecką tradycję, przekładając je na język współczesności. Klarnet basowy, szpinet i beatbox? Dlaczego nie. Tę nietuzinkową propozycję złożą 12 czerwca słuchaczom trio GMM Trio i Konińskie Centrum Kultury.


Szykując materiał na płytę, muzycy inspirowali się badaniami Oskara Kolberga, etnografa, encyklopedysty, folklorysty i kompozytora. Niesie on echo weselnych melodii ludowych, tych tradycyjnych, lecz przedstawionych w zupełnie nowych i nietuzinkowych aranżacjach, nadających im elektryzującego rysu. Nostalgia spotyka się tu z współczesnością, klarnet kontrabasowy daje głębokie, ciepłe i tajemnicze brzmienie, szpinet – barokowego wyrafinowania, a beatbox, balansuje między bezruchem a brudnymi tonami.

Trio tworzą Michał Górczyński, klarnecista kontrabasowy, kompozytor, solista i kameralista, autor muzyki teatralnej, wykonawca muzyki współczesnej oraz członek Bastarda Trio. Michał Marecki, instrumentalista, producent, kompozytor oraz kolekcjoner elektronicznych i elektroakustycznych instrumentów, związany z zespołami jak np. Warsaw Village/Kapela ze Wsi Warszawa & Bassałyki, Mamadou&Sama Yoon, T.Love czy Sidney Polak. Patryk TikTak Matela – beatboxer i aktywista beatboxowy. Od ponad 20 lat koncertuje i uczy sztuki wokalnej perkusji. Prowadzi warsztaty dla uczniów, przedszkolaków, studentów, młodzieży z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Autor pierwszej w Polsce książki o beatbox „Human Beatbox – Osobisty Instrument!”, organizator mistrzostw Polski w beatboxie, promotor i muzyk w filmie i teatrze.

Koncert GMM Trio rozpocznie się 12 czerwca o godz. 19.00 na Małej Scenie Konińskiego Centrum Kultury przy ul. Przemysłowej 3D.
Przed muzycznym wydarzeniem odbędą się warsztaty tańca breaking otwarte dla uczestników z miasta, które poprowadzi instruktor grupy BAS, Grzegorz Ryba Ambroziak. Można się na nie zapisać pod nr telefonu 63 243 77 17.

Koszt uczestnictwa 30 zł. Warsztaty rozpoczną się na Małej Scenie KCK, 12 czerwca o godz. 16.00, potrwają półtorej godziny. Tancerze będą się uczyć figur i kroków breaking do muzyki GMM Trio, a konkretniej do utworu z najnowszego albumu „Warkocz”.

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK