Pokazem ratownictwa medycznego oraz kiermaszem prac z Atelier KreDKa rozpoczął się w Konińskim Domu Kultury koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Widownia, która szczelni wypełniła salę widowiskową obejrzała spektakl ,,Mikołajowe prezenty” przygotowany przez instruktorów działu artystycznego KDK.

Podczas kiermaszu wylicytowani i sprzedano prace dzieci z pracowni plastycznej Katarzyny Mijakowskiej za 710 zł.
– Koninianie, którzy odwiedzili KDK w niedzielę 12 stycznia, byli bardzo hojni. Oprócz czynnego udziału w kiermaszu, nie omijali także wolontariuszy. Pieniądze zarówno z kiermaszu jak i z puszek wolontariuszy zasiliły konto konińskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówią organizatorzy koncertu, dziękując równocześnie wszystkim za udział w wydarzeniu i szczodrość.

Na kiermaszu można było kupić między innymi obrazy autorstwa koninianina Adriana Szymczaka oraz te wykonane przez uczestników Atelier KreDKa, poduszki i podkładki z nadrukami prac, gliniane anioły, kubki oraz obraz Katarzyny Mijakowskiej, instruktor plastyk z KDK, przedstawiający charty.
– Na obrazie znalazło się w sumie 70 miniaturowych chartów. Ich narysowanie zajęło mi 300 godzin. Cieszę się, że obraz będzie teraz cieszył oczy, kogoś kto mam nadzieję kocha psy i sztukę – mówi Katarzyna Mijakowska.

Sporym zainteresowaniem cieszył się również pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Koninie. O tym jak przystąpić do udzielania pomocy poszkodowanym między innymi w wypadkach drogowych, mówili ratownicy Łukasz Kozłowski i Hubert Rymarowicz.
– Jeśli jesteśmy świadkami wypadku a nie potrafimy udzielić pierwszej pomocy, to koniecznie zadzwońmy po pomoc. Musimy pamiętać, a wręcz zapisać w komórkach, numery telefonów alarmowych. Po pomoc dzwonimy pod numery 999 i 112 – przypominali ratownicy.

A My przypominamy, że koncert ,,Mikołajowe prezenty” w wykonaniu młodych artystów z Konińskiego Domu Kultury wzbogacił 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie.
Przed konińską publicznością wystąpili tancerze, wokaliści i aktorzy z form działających w KDK prowadzonych przez: Sylwię Michalak (From The Top) Jacka Szczepankiewicza i Klaudię Dutkiewicz (Fuks), Grzegorza Ambroziaka - Ryba (B&S), Annę Ciesielską – studio wokalne KDK, Elżbietę Gierasimow – Zakowany (Waliza, recytatorzy). Gościnnie w koncercie wzięła również udział Klaudia Miętkiewska. W postać Mikołaja wcielił się Mirosław Grzanka z działu artystycznego.
Nadzór artystyczny nad koncertem sprawowała Małgorzata Kazuś, kierownik działu artystycznego.

Przypomnijmy: Sztab główny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie miał swoją siedzibę w Galerii nad Jeziorem. Hasło tegorocznego 22 Finału WOŚP to ,,Na Ratunek”. W tym roku wolontariusze orkiestry zbierają pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Do tej pory na konto konińskiego sztabu wpłynęło ponad 150 tysięcy złotych. Do puszek zebrano około 60 tysiecy zł i z licytacji 90 tysięcy zł. Za trzy i pół tysiąca zlicytowano kolację z Arturem Andrusem. Za 5 tysięcy rękawice bokserskie mistrzyni świata. Pióro od prezydenta Bronisława Komorowskiego zlicytowano za 1800 złotych. Tradycyjnie złote serduszko (jedno z trzech) wylicytował ZE PAK za 60 tysięcy złotych.
Liczenie pieniędzy przekazanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie jeszcze trwa.
 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK