Fabryka Zabawek Mikołaja pracuje pełną parą. Poczta na Biegunie Północnym zasypana listami. Elfy dwoją się i troją, a wszystko po to każde dziecko otrzymało wymarzony gwiazdkowy prezent. Jak pracują Elfy i kto nimi dowodzi,  można było dowiedzieć się podczas koncertu świątecznego przygotowanego przez młodych artystów z Konińskiego Domu Kultury.

Powszechnie wiadomo, że właśnie w grudniu elfy z krainy zabawek mają ręce pełne roboty. Listy od dzieci do Świętego Mikołaja zawierają marzenia, radości i smutki. Jedni dziękują i życzą Mikołajowi dużo zdrowia, inni proszą o piękne prezenty. Jednak by te powstały nie wystarczą tylko marzenia dzieci. Elfy muszą odbyć podróż po całej Ziemi szukając inspiracji.
Nawet jeśli ich nie widzimy to uwierzcie są wśród nas. Podglądają dzieci na ulicy, na sali gimnastycznej i sali baletowej. Odwiedzają szkoły i podwórka. Szybują nad Piramidami, lodowcem, wielkimi i małymi miastami. Pojawiają się także w bajkach i naszych domach.
Skąd to wiemy, i po co Elfy to robią?
Dowiedzieliśmy się o tym z tanecznego spektaklu „Gwiazdkowe marzenie”, który wystawili tancerze z Konińskiego Domu Kultury.
W świąteczny nastrój wprowadzili nas młodzi wykonawcy z zespołów Coda Mini, Kids, Junior, Elite; Body and Soul 1,2,3; Fuks Seniors Team, Juniors Team oraz Kids; Corte oraz Teatru Tańca Coda. Oprawą wideo zajęli się młodzi filmowcy z Amatorskiego Klubu Filmowego Muza. Teksty napisał Ireneusz Ryś. Nad młodymi artystami opiekę sprawowali instruktorzy: Marta Merdzińska, Anna Cherniel, Justyna Chojnacka, Jacek Szczepankiewicz, Grzegorz Ambroziak, Andrzej Moś i Mirosław Grzanka. Multimedia przygotował dział techniczny KDK. Koncertowi towarzyszył także kiermasz prac plastycznych Atelier KreDKa.
Nad całością czuwały Elfy z Konińskiego Domu Kultury, które dzieciom małym i dużym życzą na nadchodzący czas moc radości i miłości. Pamiętajcie, że warto mieć marzenia, bo te się spełniają.
 
Aniołowie grają w to grudniowe Święto
Mikołaj prezenty wiezie drogą krętą
Tańczą i śpiewają dzieciaki z KDK-u
Spójrz, ile radości jest w Małym Człowieku!

(Ireneusz Ryś) 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również