Sukcesy zespołów tanecznych FUKS i CODA z Konińskiego Domu Kultury na Grand Prix Września 2019! Do Konina przywieźliśmy worek pełen medali.

FUKS
Margarita Szczepankiewicz w kategorii disco dance solo powyżej 15 lat wytańczyła 1 miejsce! Margarita w duecie z Pauliną Ławniczak w kategorii powyżej 15 lat zdobyły również złoty medal! Majka Gniewkowska w kategorii solo junior 12-15 lat wywalczyła 2 miejsce. Mini formacja FUKS Juniors Team zajęła 2 miejsce. Duet 12-15 lat: Majka Gniewkowska i Wiktoria Hundert zdobył 3 miejsce, Julia Frątczak w kategorii disco dance do 8 lat – również 3 miejsce. Brązowy medal wytańczył FUKS Seniors Team w kategorii mini formacje inne formy tańca powyżej 15 lat.
- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny. Tancerki zaprezentowały się we Wrześni znakomicie – podsumował Jacek Szczepankiewicz, instruktor zespołu FUKS w KDK.

CODA
Wspaniale na Grand Prix we Wrześni wystąpiły tancerki zespołu CODA instruktorki Marty Merdzińskiej. Formacja contemporary 9-11 lat zajęła 2 miejsce, Formacja jazz 12-15 lat - 3 miejsce, Formacja jazz powyżej 16 lat - 3 miejsce. Dodatkowo tancerki z CODY zatańczyły piękne prezentacje solowe: Weronika Brzęcka, Julia Siodła, Laura Radziejewska, Ewelina Pisarska, Klaudia Wadelska i Gabriela Siuda. W finale solo contemporary 16+ ZT CODA reprezentowała Weronika Brzęcka. Laura Radziejewska i Gabriela Siuda dotarły do półfinału solo 12-15 contemporary. W finale tej kategorii znalazła się Klaudia Wadelska. W kategorii solo jazz 12-15 Gabriela Siuda i Klaudia Wadelska wywalczyły finał.
- Na turnieju we Wrześni zaprezentowałyśmy nowe choreografie. Pierwsze zetknięcie ich ze sceną, publicznością i jury wypadło bardzo pozytywnie. Było to z pewnością kolejne doświadczenie, które rozwija i motywuje do dalszej pracy – mówiła po turnieju instruktorka CODY Marta Merdzińska.