Młodzi uczestnicy projektu ,,Dzieciaki w Centrum” w Konińskim Domu Kultury przeżyli kosmiczną przygodę w niedzielę, 17 listopada. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o mocy filmów, uczyliśmy się składać w technice origami i ćwiczyliśmy powermoves, czyli taneczne ruchy polegające na kręceniu się. Jednym słowem polecieliśmy w kosmos!


,,Dzieciaki w Centrum” to projekt, który Koniński Dom Kultury i Kino Centrum organizują wspólnie z elitarną siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Raz w miesiącu oglądamy więc europejskie filmy i zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na warsztaty filmowo-artystyczne.

W niedzielę, 17 listopada dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film animowany produkcji francuskiej ,,Mój przyjaciel Ufik”. Następnie młodzi widzowie wybrali się na warsztaty prowadzone przez instruktorów z Konińskiego Domu Kultury. Wspólnie z Małgorzatą Kazuś i Martą Merdzińską uczyły się tworzyć w technice origami. Powstały rakiety kosmiczne i śliczne liski.

Anna Cherniei rozmawiała z dziećmi o filmie i jego przesłaniu i poprowadziła zajęcia ruchowe, a Grzegorz Ambroziak zaprosił do ćwiczenia powermoves, czyli tanecznych figur rotacyjnych w breakingu. Był m.in.: backspin – bączek, handspin – łapka, turtle – żółw, czy drill – śruba.  

W czasie, gdy dzieci szalały na warsztatach rodzice wrócili do kina, by obejrzeć francuską komedię romantyczną ,,Niezbędna konieczność”.

Kolejne ,,Dzieciaki w Centrum” w niedzielę, 8 grudnia. To będzie spotkanie, podczas którego na pewno poczujemy już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zapisy na warsztaty rozpoczną się 2 grudnia (tel. 63 211 31 33 wew. 29).

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również