Mnóstwo dobrej zabawy, rozmowy o filmach i o tym dlaczego tak bardzo lubimy chodzić do kina, zabawy taneczne, ruchowe oraz zajęcia plastyczne – takie były warsztaty dla najmłodszych podczas projektu ,,Dzieciaki w Centrum”.
 

Jesienna odsłona ,,Dzieciaków w Centrum” odbyła się w niedzielę, 20 października. Dzieci wraz z opiekunami obejrzały film animowany ,,Magiczny dywan”, następnie najmłodsi wybrali się na warsztaty filmowo-artystyczne, a rodzice wrócili do Kina Centrum, by obejrzeć film ,,Ślicznotki”.

Warsztaty dla dzieci prowadzili instruktorzy z Konińskiego Domu Kultury. Marta Merdzińska rozmawiała z dziećmi o znaczeniu filmów w naszym życiu, o tym jakie niosą one ze sobą wartości i czego nas uczą. Dzieci opowiadały o filmie ,,Magiczny dywan” i o tym, jak fajnie jest przeżyć wielką, fantastyczną przygodę. Potem wszyscy zajęli się działaniami plastycznymi. Dzieci rysowały swoje największe marzenia. Instruktorka Anna Cherniei wyruszyła z dziećmi w taneczną podróż, a Grzegorz Ambroziak przygotował dla uczestników warsztatów niezwykłą zabawę inspirowaną podróżą magicznym dywanem. Wszyscy wsiedli na taki dywan i ruszyli w podróż. Odwiedzili między innymi Warszawę, Kraków i Gdańsk. Grzegorz Ambroziak opowiadał dzieciom legendy związane z tymi miastami.

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt ,,Dzieciaki w Centrum” wspólnie z elitarną siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest promowanie wśród młodszej i starszej publiczności kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie spotkań, które odbywają się raz w miesiącu znajdują się: dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa. ,,Dzieciaki w Centrum” dla wielu konińskich rodzin stały się ulubionym sposobem spędzania niedzielnego popołudnia. Kolejna odsłona projektu 17 listopada. Zapraszamy!

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również