Uznani instruktorzy, wiele technik tanecznych, świetna zabawa i integracja – takie były wakacyjne warsztaty Zespołu Tańca CODA działającego w Konińskim Domu Kultury.  
 

Warsztaty trwały w KDK od 26 do 30 sierpnia. Uczestniczyło w nich prawie 70 tancerek ze wszystkich grup wiekowych – od dzieci po tancerki z Teatru Tańca CODA.

Prowadząca zespół CODA, Marta Merdzińska, zaprosiła na warsztaty doświadczonych instruktorów, którzy swoją charyzmą, profesjonalnym podejściem, pasją, zainspirowali młodych tancerzy przed rozpoczynającym się właśnie nowym sezonem artystycznym. Niezwykle ciekawe było to, że każdy z instruktorów skupił się na innej technice tanecznej, dzięki czemu uczestniczki warsztatów mogły zdobyć wszechstronne umiejętności.

Warsztaty prowadzili: Kinga Furmaniak, Dawid Pieróg, Weronika Skórzewska, Anna Cherniei, Alisa Makarenko oraz Alexey Torgunakov.

Kinga Furmaniak wprowadziła uczestników warsztatów w świat tańca jazzowego. Tancerze pracowali z ogromną pasją nad etiudami tanecznymi. Warto przypomnieć, że Kinga Furmaniak w 2018 roku dołączyła do Jeune ballet w Konserwatorium Narodowym Muzyki i Tańca w Lyonie, gdzie szkoliła swoje umiejętności w technikach tańca współczesnego. Rok wcześniej została laureatką konkursu Grand Prix de Paris. Jest również tancerką Konińskiego Teatru Tańca.

Dawid Pieróg pracował z tancerkami nad techniką brodway jazz. Utalentowany tancerz jest wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w tańcu nowoczesnym. Od 2017 roku pracuje w Kieleckim Teatrze Tańca. Można go oglądać w takich spektaklach jak: „Alicja w Krainie Czarów”, „Dziadek do Orzechów” czy „Zobacz Jazz”.

Weronika Skórzewska przybliżyła uczestniczkom warsztatów taniec fizyczny i floorwork oraz przeprowadziła trening powięziowy. Instruktorka jest tancerką Konińskiego Teatru Tańca oraz Teatru Tańca Nieznany. Nieustannie doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę na licznych warsztatach, angażuje się również w realizację spektakli.

Anna Cherniei poprowadziła zajęcia z plastyki ruchu i podstaw tańca towarzyskiego. Był to m.in. walc, salsa i jive. Anna Cherniei jest profesjonalną choreografką, trenerką i tancerką, zdobyła 1 i 3 stopień w sportowym tańcu towarzyskim, otrzymała tytuł Mistrza Sportu, była trenerką w amerykańskim studiu tańca ,,Arthur Murray” w Kijowie. Instruktorka od września prowadzi w KDK grupy tańca towarzyskiego CORTE, uczy również klasyki tancerzy zespołów z KDK skupionych w Konin Dance Studio.

Alisa Makarenko zajęła się podczas warsztatów improwizacją ruchową. Alisa Makarenko jest choreografką i autorką ruchu scenicznego spektakli dla wielu uznanych teatrów i filharmonii. Została nagrodzona za znaczący wkład w sztukę choreograficzną Ukrainy. Jest autorką metody mov_improv_ment – połączenia psychologii, improwizacji oraz tańca współczesnego.

Alexey Torgunakov przybliżył uczestnikom warsztatów taniec współczesny. Instruktor swoją karierę rozpoczął w Teatrze Bolshoi. Od 2014 roku jest tancerzem Teatru ROZBARK. Występuje na całym świecie, współpracuje ze znanymi artystami, prowadzi lekcje tańca w Polsce i za granicą. Uczy przede wszystkim tańca współczesnego, baletu i elementów improwizacji. W swojej pracy łączy różne dyscypliny sztuki, swój artystyczny język tworzy również w oparciu o video art.
 
- Celem warsztatów było przygotowanie tancerek z zespołu CODA do nowego sezonu artystycznego, zainspirowanie ich różnymi technikami i spojrzeniami na taniec, otwarcie na nowy rodzaj ruchu. Ta wszechstronność z pewnością zaowocuje – mówi Marta Merdzińska, instruktorka CODY, organizatorka warsztatów. - Tancerki były zaangażowane i skoncentrowane, chętnie poznawały nowe techniki. Ważna była również integracja tancerzy. Na koniec warsztatów odbył się wieczór filmowy w Strefie K, podczas którego obejrzeliśmy film ,,Billy Elliot” o miłości do tańca i podążaniu za marzeniami.

Nowy sezon artystyczny będzie dla tancerek zespołu CODA pełen nowych wyzwań. Grupy rozpoczynają pracę nad nowymi choreografiami, które będą prezentować podczas koncertów i wyjazdów turniejowych.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również