Uczniowie konińskich szkół z najmłodszych klas uczestniczyli 3 kwietnia 2019 w Akademii Filmowej ,,Otwórz oczy!”. Podczas prelekcji dyskutowaliśmy o trudnej emocji jaką jest złość i rodzącej się z niej agresji. Uczyliśmy się jak sobie z nimi radzić.


Prelekcja zatytułowana ,,Emocje. Skąd się biorą?” zaciekawiła uczniów. Wszyscy chętnie rozmawiali na temat trudnych emocji i ćwiczyli sposoby na uspokojenie nerwów i pozbycie się złych uczuć. Dowiedzieli się, że to nie sama złość jest niebezpieczna, tylko to, co się z nami dzieje kiedy się złościmy  i co robimy pod wpływem złości. Czasem złość może wywołać agresję: bicie, krzyki, mówienie brzydkich słów, obrażanie kogoś. Nauczyliśmy się pięciu kroków, które pomagają się opanować: kontroluj oddech, poczuj oddech, rozluźnij mięśnie, wypuść złość, opowiedz o złości.

Po spotkaniu dzieci obejrzały film ,,Niedoparki” (produkcja Chorwacja, Czechy, Słowacja) i poznały historię stworków, które mieszkają w naszych domach i żywią się naszymi skarpetkami. Oprócz tego zajmują się skakaniem na jednej nodze, robieniem kawałów, śpiewaniem śmiesznych piosenek, a kiedy indziej wymyślaniem niebezpiecznych zabaw. Są wśród nich również tacy, którzy należą do gangów, organizują skarpetkowe porwania i żądają  okupów. Jedno można powiedzieć na pewno – w ich życiu nie ma miejsca na nudę! 

REKLAMA:

Odwiedź również