Zespół Pieśni i Tańca Konin wziął udział w Spotkaniach z Folklorem, które w minioną sobotę 14 września, odbyły się w Słupcy. Muzycy i tancerze z zespołu działającego przy Konińskim Domu Kultury, byli jedynymi reprezentantami naszego miasta podczas spotkań. To już trzynasta, choć jak zapewniają organizatorzy bardzo udana, edycja Spotkań z Folklorem.


Oprócz występów kilkunastu zespołów ludowych z całego regionu, imprezie towarzyszyły warsztaty (hafciarskie, garncarskie, wikliniarskie, kulinarne, z rzeźby w drewnie, malarskie) oraz kiermasz rękodzieła ludowego.
- O wydarzeniu zawsze mówiono, że warto w nim wziąć w nim udział. W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wystąpić w Słupcy i nie żałujemy. Zarówno muzycy z kapeli towarzyszącej Zespołowi Pieśni i Tańca Konin oraz tancerze zostali przyjęci bardzo ciepło. Długo nas oklaskiwano i gratulowano występu – mówi Dariusz Intrys kierownik zespołu.
Tancerze i wokaliści z Zespołu Pieśni i Tańca Konin przedstawili w Słupcy pieśni i wiązanki z regionów Podhala i Rzeszowa.

Gwiazdą wieczoru był zespół Pektus, a po koncercie mieszkańcy, goście i artyści wzięli udział we wspólnej zabawie tanecznej.
Organizatorami spotkań było Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska, Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Urząd Miasta w Słupcy.


foto: Dariusz Intrys


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również