Teatr Tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury wystąpił podczas koncertu charytatywnego z cyklu ,,Ogrody Pegaza’’ na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Był to dziewiąty koncert organizowany przez Zakład Edukacji Artystycznej WSE UAM. Tegoroczny, zatytułowany ,,Kamerton życzliwości’’ zyskał nową formułę i był koncertem charytatywnym związanym z Fundacją Wspierania Rozwoju Ruchowego ,,Pomóż nam chodzić’’. Wydarzenie było dedykowane społeczności akademickiej UAM, a przede wszystkim absolwentce Wydziału Studiów Edukacyjnych - Karolinie Waligórskiej. Pani Karolina jest osobą niepełnosprawną, dla której zbierane były pieniądze na zakup niezbędnych i bardzo kosztownych, specjalistycznych aparatów słuchowych.

- Celem koncertów z cyklu ,,Ogrody Pegaza’’ jest propagowanie kultury wysokiej, muzyki klasycznej i dokonań młodych artystów oraz prezentowanie aktywności twórczej studentów WSE, a od tego roku działania te zostały wzbogacone o nową jakość - wartość charytatywną – mówili organizatorzy wydarzenia.

Teatr Tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury zaprezentował podczas koncertu przedpremierowo fragmenty spektaklu ,,Antynomie’’ w choreografii Marty Konopackiej i Julii Korbańskiej. Zatańczyły: Marta Konopacka, Estera Wolska, Julia Kaźmierczak.

- Tematem przewodnim spektaklu są rozważania na temat współczesnego pojęcia harmonii, która opiera się na zadziwiającej symbiozie przeciwieństw. Za pomocą tańca współczesnego pragniemy zestawić ze sobą kontrastowe pojęcia i różne odcienie między nimi. Przecież piękno istnieje dzięki brzydocie, a dobro widocznie jest w zestawieniu ze złem. Dodatkowo pragniemy odpowiedzieć na pytania: jak postrzegana jest inność? Czy ,,inny’’ znaczy tyle samo co ,,obcy’’? – tak o idei spektaklu mówiła Marta Konopacka z KDK.

Koncert odbył się 13 grudnia w auli Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Odwiedź również