Sukcesy tancerzy z Konińskiego Domu Kultury na Grand Prix Polski Dance Września 2017. Wrócili z pucharami, nowym doświadczeniem i we wspaniałych humorach.


Na turniej do Wrześni (9 grudnia 2017) pojechały zespoły: CODA – instruktor Marta Konopacka, SPACE – instruktor Klaudia Dutkiewicz, FUKS– instruktor Jacek Szczepankiewicz, FROM THE TOP – instruktor Kamil Bukaty.

- W turnieju uczestniczyło wiele świetnych zespołów, konkurencja była więc bardzo duża, ale wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze. Do Wrześni przyjechały zespoły nie tylko z Konińskiego Domu Kultury, ale również innych miejskich ośrodków, co spowodowało, że była to świetna okazja do spotkania i integracji z tancerzami z całego miasta – relacjonują instruktorzy z KDK.

Oto sukcesy młodych tancerzy z KDK na turnieju we Wrześni:

SPACE – instruktor Klaudia Dutkiewicz
W kategorii disco dance do 8 lat – pierwsze miejsce zajęła Hania Kolczyńska
W kategorii formacja taniec współczesny 12-15 lat zaprezentował się również zespół SPACE I

CODA – instruktor Marta Konopacka
W kategorii formacja inne formy tańca nowoczesnego 12-15 lat – zespół CODA 1 zajął pierwsze miejsce
W kategorii mini formacja taniec współczesny 12-15 lat – zespół CODA zajął drugie miejsce. Skład: Ewelina Pisarska, Oliwia Fagas, Zuzanna Jędrzejczak, Maja Kulczewska, Patrycja Pieczyńska, Nikola Grządzielewska, Wiktoria Talar
W kategorii formacja inne formy tańca nowoczesnego 9-11 lat - zespół CODA 2 zajął trzecie miejsce

FUKS – instruktor Jacek Szczepankiewicz
W kategorii mini formacja disco dance do 11 lat – FUKS I zajął pierwsze miejsce. Mini formacja zatańczyła w składzie: Wiktoria Hundert, Amelia Nejberg, Joanna Sobczak, Amelia Bartczak, Olivia Bartczak, Patrycja Szymczak, Maja Gniewkowska
W kategorii mini formacja disco dance 12-15 lat - FUKS JUNIORS TEAM zajął drugie miejsce. Skład: Paulina Ławniczak, Margarita Szczepankiewicz, Roksan Dziekanowicz, Marta Kulik, Julia Kulik, Anna Fic.
W kategorii duet disco 12-15 lat: Margarita Szczepankiewicz i Paulina Ławniczak zajęły pierwsze miejsce.
W kategorii duet disco powyżej 15 lat: Maja Grześkowiak i Julia Ciesielska zajęły drugie miejsce
Anna Fic otrzymała puchar od jury za osobowość turnieju

FROM THE TOP – instruktor Kamil Bukaty
W kategorii hip hop solo 9-11 lat zatańczyli: Agata Jaskuła, Damian Woźniak i Borys Fabiszak
W kategorii hip hop duety 12-15 lat na turnieju zaprezentowali się: Anita Smolarz i Paweł Kozłowski, Borys Fabiszak i Wiktor Pieszak, Estera Andrzejczak i Michalina Owczarzak, Maria Kanarkiewicz i Matylda Studzińska
From The Top Team zatańczył też w kategorii hip hop formacje 12-15 lat


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Odwiedź również