Utalentowani młodzi wokaliści i tancerze biorący udział w zajęciach w Konińskim Domu Kultury zakończyli rok artystyczny mocnym akcentem. To była Gala Sukcesu, wspaniały koncert, podczas którego artyści pokazali na co ich stać.


Gala Sukcesu odbyła się w sobotę, 24 czerwca. To było wydarzenie wyjątkowe i zaskakujące, podczas którego publiczność, czyli rodzice i opiekunowie młodych artystów, byli nie tylko widzami, ale też jurorami.

Na dużej scenie zaprezentowały się zespoły Fuks, From The Top, Body and Soul, SPACE, CODA oraz Studio Wokalne KA-DE-KA. Publiczność oklaskiwała tancerzy prezentujących się w stylach takich jak show dance, hip-hop, jazz, disco-dance, break dance, modern.

Był też wyjątkowy moment, gdy na scenie pojawił się gość specjalny. Dawid Pieróg i Teatr Tańca CODA zaprezentowali pokaz taneczno-teatralny, który porusza temat tabu, jakim jest niepełnosprawność. To była choreografia dyplomowa zatytułowana TABU. Tancerze wprowadzili chwilę refleksji i wzruszania. Na skrzypcach zagrał dla nich Mirosław Grzanka.

Na koniec wszystkie prezentacje oceniła publiczność oklaskami, okrzykami, tupaniem. Oby jak najgłośniej. A poziom głośności sprawdzaliśmy specjalnym miernikiem, który ukazywał się na ekranie.

Wyniki plebiscytu publiczności przedstawiła dyrektor Konińskiego Domu Kultury, Elżbieta Miętkiewska, która pojawiła się na scenie ze złotą kopertą.

- Największy aplauz publiczności zdobył zespół… Proszę Państwa… Wszyscy utalentowani artyści z Konińskiego Domu Kultury uzyskali maksymalną liczbę głosów! – odczytała wyniki dyrektor Elżbieta Miętkiewska. – Gratuluję młodym artystom, ale także rodzicom, którzy mają tak wspaniałe pociechy.

Gala Sukcesu, zakończyła się… sukcesem. Sukcesem jest to, że każdy z uczestników zajęć artystycznych w KDK walczy ze swoimi słabościami, pokonuje je i rozwija swoje pasje. I to jest wspaniałe. Na wielki finał usłyszeliśmy piosenkę zatytułowaną ,,Przyjdź człowieku do KaDeKu’’, której słowa i muzykę napisał Ireneusz Ryś.  Było też wystrzelenie konfetti i ogromne brawa!

Młodych artystów przygotowali instruktorzy: Anna Ciesielska – Studio Wokalne KA-DE-KA, Marta Konopacka – CODA, Klaudia Dutkiewicz – SPACE, Sylwia Michalak – FROM THE TOP, Jacek Szczepankiewicz – FUKS i Grzegorz Ambroziak – Body and Soul. Nad wszystkim czuwała Małgorzata Kazuś, Kierownik Działu Artystycznego KDK. 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Odwiedź również