Mnóstwo uśmiechu, prawdziwej dziecięcej radości i dumy z występów na dużej scenie – tak było na koncercie KREDKA BALETKA w Konińskim Domu Kultury.

 
1 czerwca, w Dzień Dziecka, sceną KDK zawładnęli nasi najmłodsi artyści. To był wyjątkowy koncert, którym dzieci uczestniczące w zajęciach w Konińskim Domu Kultury zakończyły pełen wrażeń rok artystyczny.
 
Najmłodsi mieli okazję zaprezentować rodzicom jak wiele mają pasji i ile talentu oraz czego zdążyli się nauczyć przez cały artystyczny rok.
 
Na dużej scenie w koncercie KREDKA BALETKA wystąpiły najmłodsze wokalistki ze Studia Wokalnego KaDeKa pracujące pod kierunkiem Anny Ciesielskiej. Nie mogło zabraknąć podopiecznych Grzegorza Ambroziaka z grupy RAZ DWA TRZY TAŃCZYSZ TY, a także najmłodszych tancerzy z zespołu Body and Soul, którzy kochają breakdance. Zaprezentowali się również tancerze z zespołów CODA 4 i CODA 3 (w wieku 4-7 lat) pracujący pod kierunkiem Marty Konopackiej.
 
Na specjalnie zorganizowanej wystawie w sali widowiskowej można było też oglądać dzieła, które wykonali najmłodsi artyści z Atelier KreDKa Katarzyny Mijakowskiej. Młodzi plastycy z KreDKi przygotowali też piękne poduszki ze swoimi pracami.
 
W sumie na scenie wystąpiło ponad 100 najmłodszych uczestników zajęć artystycznych w Konińskim Domu Kultury. Wszyscy dzielnie pracowali przez cały rok, a teraz dumni rodzice mieli okazję obserwować efekty, jakie osiągnęli uczęszczając na zajęcia taneczne, rozwijające, plastyczne i wokalne w KDK.
 
Po koncercie Kino CENTRUM przygotowało dla dzieci filmową niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy obejrzeli film ,,Dudi. Cała naprzód’’.foto: Zdzisław Siwik


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Odwiedź również