Gabriela Wałowska z Atelier KreDKa otrzymała nagrodę na 43. Przeglądzie „O złotą Sztalugę”, organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Na pokonkursowej wystawie pokazano również prace Martyny Waligóry z KreDKi.

Nagroda dla Gabrysi jest o tyle ważna, że otrzymała ją w 18-te urodziny.
Gabrysiu – najlepsze życzenia od Konińskiego Domu Kultury: realizuj swoje pasje i dostań się na wymarzone studia.

- Spotkamy się na wydarzeniu poświęconemu artystom nieprofesjonalnym, których łączy pasja, talent, wyobraźnia, wrażliwość i nieodparta potrzeba przekraczania i wyrażania siebie za pośrednictwem sztuki – mówią organizatorzy Złotej Sztalugi.
W tym roku na Przegląd nadesłano ponad 130 prac autorstwa 33 twórców. Na wystawie zaprezentowano malarstwo olejne, akwarele, pastele, rysunki, fotografie, rzeźby, prace abstrakcyjne, pejzaże, portrety i martwe natury.

Prace Gabrieli Wałowskiej przedstawiają węża w trzech kolorach. Wykonano je techniką akwareli.
- Gabrysia wykonała je z ogromną precyzją i wręcz hiperrealistycznym odwzorowaniem detali. Patrząc na obrazy mamy wrażenie, że oglądamy żywe stworzenia – mówi Katarzyna Mijakowska.
W innym stylu swoje prace wykonała Martyna Waligóra. Technika, którą się posłużyła to suchy pastel. Prace są monotematyczne i przedstawiają grę cienia na ciele kobiety.
- Patrząc na prace Martyny mamy wrażenie, że jest w nich magia i nostalgia – dodaje Katarzyna Mijakowska.

Narodzonym i wyróżnionym gratulujemy.foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK