Z neurografik młodych plastyków Atelier KreDKa można wyczytać radość, kreatywność ale także to, że cieszą się byciem ze sobą – mówiła Katarzyna Mijakowska, instruktor plastyki w KDK, podczas wernisażu obrazów KreDKi. Ten odbył się w sobotę, 18 grudnia, w holu KDK.

Prace powstały od września.
- To było pierwsze zadanie, które miały wykonać dzieciaki tuż po wakacjach. Niezależnie od wieku i umiejętności, każde z nich rysowało neurografikę. Chciałam sprawdzić w jakiej kondycji wróciły na zajęcia – komentowała  Katarzyna Mijakowska, instruktor KreDKi.

Po analizie prac, okazało się, że młodzi plastycy KreDKi to grupa bardzo wesołych dzieciaków. Pełnych pasji, chęci bycia ze sobą i tworzenia.
Neurografika to metoda artystyczno-terapeutyczna opracowana przez przez Pawła Piskunowa, psychologa, artystę, mistrza Tai Chi, nauczyciela medytacji. Metoda ta w założeniu jest formą relaksu, ale również pomaga radzić sobie z różnymi problemami. Poprzez rysunek docieramy bowiem do psychiki by móc pracować ze swoimi wewnętrznymi doświadczeniami.

Z obserwacji nauczycieli i psychologów wynika, że izolacja, brak kontaktu z rówieśnikami i brak możliwości realizacji pasji, nie sprzyjały rozwojowi emocjonalnemu młodych ludzi podczas minionego lockdownu. Stąd pomysł, by ich emocje sprawdzić metodą artystyczną.
Wernisaż zakończył pokaz filmu oraz świąteczne życzenia, które przekazał młodym plastykom i ich rodzinom Robert Glapa, z-ca dyrektora KDK.

Wystawę naurografik można oglądać w holu KDK do 9 stycznia. Pokazanych na niej jest 61 prac młodych plastyków w wieku od 7 do 18 lat.foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK