O filmie FURIOZA, przygotowaniach do pracy nad nim, świecie ,,kiboli” oraz kreacjach aktorskich, rozmawialiśmy (18 listopada) z gośćmi 30. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY. Z widzami spotkali się reżyser filmu Cyprian T. Olencki oraz aktorzy Mateusz Banasiuk i pochodzący z Konina Szymon Bobrowski.

Pokaz filmu oraz spotkanie przyciągnęło widzów, którzy nie tylko bardzo emocjonalnie zareagowali na film, ale także mieli wiele pytań do reżysera i aktorów.

Padały pytania o przygotowania fizyczne do ról, o sceny walki, o trudne i ważne dla aktorów sceny. Widzowie dopytywali również reżysera o jego kolejny film.
- Nie mówię o swoich nowych filmach, póki nie znajdę się na planie filmowym – podkreślał Cyprian Olencki. Spotkanie z widzami Kina Centrum oraz atmosfera rozmowy sprawiły jednak, że reżyser zdradził małą tajemnicę dotyczącą pracy nad nowym filmem.
- Mrówka (Szymon Bobrowski) będzie miał konkurencję i solidnego przeciwnika. Ponieważ świat przestępców i policjantów często przenika między sobą, pomoże mu komisarz Bauer (Łukasz Simlat). Zaproponuje mu, żeby na trochę schować go w więzieniu – zdradził reżyser.
Czekamy zatem na kolejną część Furiozy z nadzieją, że Dawid (Mateusz Banasiuk) także pojawi się na ekranie.
 
Był także apel gości Przeglądu do konińskiej widowni:
- Przychodźcie do kina – mówił Szymon Bobrowski. – Po pandemii jakoś łatwiej wróciliście państwo do teatru, tymczasem w kininie można zobaczyć wiele dobrych filmów, chociażby Furiozę - kontynuował.
Jak przypomniał Cyprian Olencki „Furiozę” zobaczyło już pół miliona osób.foto: Z. Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK