Tomasz Jurkiewicz, reżyser filmu ,,Każdy ma swoje lato” spotkał się z młodymi widzami 30. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY.

- To dla mnie zaszczyt, że mogę Wam opowiedzieć o swojej pracy i kulisach powstania filmu – mówił reżyser.

Film ,,Każdy ma swoje lato” to pełnometrażowy debiut fabularny Tomasza Jurkiewicza. Wcześniej reżyser tworzył głównie dokumenty oraz krótkie fabuły.  
- Moja droga do filmu fabularnego w pełnym wymiarze była długa. Robiłem krótkie filmy dokumentalne i fabularne i muszą przyznać, że wiele mnie to nauczyło – wspominał artysta.
Film kręcono w rodzinnym mieście reżysera – Trzebini.
Jak podkreśla reżyser, znajomość miasta, ludzi i miejsc, ułatwiła pracę przy filmie. Na pytanie młodych widzów, czy utożsamia się  z miejscem i bohaterami, Tomasz Jurkiewicz odpowiada:
To nie moja historia. Z bohaterem łączy mnie tylko jedno - też miałem kilka razy ,,złamane” serce.
W spotkaniu z Tomaszem Jurkiewiczem wzięła udział młodzież z konińskich szkół.

Każdy ma swoje lato - akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny, który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny. Agata przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego cierpiący na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. (opis dystrybutora)


foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK