Na przełomie grudnia 2013 i stycznia 2014 roku z Konińskiego Kameralnego Zespołu Akordeonowego odeszło czterech muzyków. W tym samym czasie skład zespołu uzupełniło dwóch akordeonistów. – Nie braliśmy tego dotychczas pod uwagę, ale oto po ponad 30. latach wspólnego muzykowania zaczęła potwierdzać się zasada: granie na akordeonie wymaga nie tylko perfekcyjnego przygotowania muzycznego, wymaga także sporej odporności fizycznej. I się zaczęło… – skomentował Ryszard J. Piotrowski, kierownik artystyczny zespołu.

 Z gry w Konińskim Kameralnym Zespole Akordeonowym zrezygnowali Eligiusz Kawa, Roman Michalski i Paweł Nawrocki. – To nie jest definitywne zerwanie z zespołem – twierdzi R.J. Piotrowski. – To są, powiedziałbym, zmiany organizacyjne. Wszyscy czterej, bo doliczam do tego zacnego grona także Roberta Strzyżykowskiego, który „wyszedł” z zespołu obarczony mnóstwem innych obowiązków życiowych, są nazbyt utytułowanymi i doświadczonymi muzykami, by z kontaktów z nimi zrezygnować. Wszyscy pozostają członkami honorowymi zespołu, wszyscy wspierają nas w pracach nad nagraniem kolejnej płyty oraz przygotowywanym już koncercie jubileuszowym. Zatem – mówimy o zmianie pokoleniowej w Konińskim Kameralnym Zespole Akordeonowym. Ponadto zespół przygotowuje się do trzech koncertów w Niemczech, które odbędą się (15-18 maja bieżącego roku) z udziałem tamtejszego chóru.


Do zespołu akordeonistów dołączyło dwóch muzyków. Przemysław Kusiołek jest jeszcze uczniem Społecznego Ogniska Muzycznego w Koninie (jego nauczycielem jest Paweł Nawrocki). Waldemar Jednoróg pełni funkcję dyrektora Szkoły Muzycznej Yamaha w Koninie; muzyk z kwalifikacjami, grający na akordeonie guzikowym, pierwszym tego typu instrumentem w zespole. To oznacza, że w tej chwili (luty 2014 r.) Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy tworzą: Krystian Weber – akordeon I, Waldemar Jednoróg – akordeon II, Ryszard J. Piotrowski – akordeon III, Przemysław Kusiołek – akordeon IV i Paweł Trzos – akordeon basowy.  Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy (luty 2014 r.). Od lewej w pierwszym rzędzie: Przemysław Kusiołek (uczeń Pawła Nawrockiego), Paweł Trzos, Krystian Weber, stoją: Ryszard J. Piotrowski, Waldemar Jednoróg. Zdjęcie – Zdzisław Siwik
 


 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK