Dwa wyróżnienia w Przeglądzie Twórczości Plastycznej ,, O Złotą Sztalugę” organizowanego od 38 lat przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, zdobyli młodzi plastycy z Atelier KreDKa z Konińskiego Domu Kultury. Dyplomy trafiły w ręce Julii Bartczak i Dawida Piaseckiego. W Przeglądzie wzięli ponadto udział Martyna Studzińska z KreDKi i Maciej Strychalski, do niedawna jeszcze instruktor plastyk w Świetlicy KDK na osiedlu Wilków. Gratulujemy! Nagrodę główną zdobył Tomasz Olszewski.


Udział w tegorocznej edycji Przeglądu Twórczości Plastycznej „O Złotą Sztalugę” zgłosiło blisko 40 twórców, dostarczając ponad 150 prac. Jury Przeglądu do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 79 prac. Rzeźby, fotografie, malarstwo i grafikę, komisja artystyczna oceniała w dwóch kategoriach wiekowych: 17-19 lat i powyżej 19 lat.
Julia Bartczak i Dawid Piasecki wyróżnieni zostali w kategorii wiekowej 17-19 lat.
– To jedni z pierwszych moich uczniów, którzy dołączyli do mojej pracowni przed dziesięciu laty. Wtedy bowiem tworzyło się w Konińskim Domu Kultury Atelier KreDKa. Po latach pracy z tymi młodymi ludźmi: Julią, Martyną i Dawidem mogę powiedzieć, że jeśli tylko wybiorą zawody związane z działaniami plastycznymi lub dziedziny pokrewne, to odniosą w nich sukces – mówi Katarzyna Mijakowska.
– To pierwszy raz kiedy uczestnicy zajęć plastycznych z KDK, biorą udział w tym konkursie i cieszy nas ich sukces – podkreśla Małgorzata Kazuś, kierownik działu artystycznego KDK.

Przegląd Twórczości Plastycznej ,,O Złotą Sztalugę”, umożliwia spotkanie i wymianę doświadczeń w zakresie poszukiwań artystycznych. Biorą w nim udział twórcy (z wyjątkiem studentów, absolwentów akademii i wyższych szkół sztuk plastycznych oraz członków Stowarzyszeń Twórczych), którzy prezentują prace z dziedziny malarstwa, grafiki, fotografii lub rzeźby.
Wystawa pokonkursowa to spotkanie ludzi z pasją, którzy twórczość odnaleźli na swojej drodze, i dla których stała się ona radością.  


REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK