Zespół Pieśni i Tańca KONIN zainaugurował nowy sezon artystyczny 2016/2017 w… Strzałkowie (powiat słupecki), gdzie 17 września br. w odbyły się XVI Spotkania z Folklorem. W przyszłym roku zespół obchodzić będzie 40-lecie. 

Dariusz Intrys, animator Zespołu KONIN, mówi, że: – Udział w Spotkaniach z Folklorem, organizowanych co roku przez Starostwo Powiatowe w Słupcy i Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska, to tradycyjna dla naszego zespołu inauguracja roku kulturalnego. To także dobra okazja, by wieczorem, kiedy spotykamy się przy ognisku, przedstawić plany na przyszły sezon. W planach mamy przede wszystkim przygotowania do jubileuszu 40-lecia naszej działalności. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko się powiodło...
 
Przypomnijmy, że organizatorem Zespołu Pieśni i Tańca KONIN był Wojewódzki Dom Kultury w Koninie. Po raz pierwszy zespół zaprezentował się na estradzie 21 lipca 1977 r. w Turku. Później pieczę nad nim przejął Koniński Dom Kultury i tak jest do dzisiaj. Obok tancerzy zespół tworzą chór i kapela.
 
W Strzałkowie, w czasie XVI Spotkań z Folklorem, Zespół KONIN wystąpił z zespołami z Sompolna, Kłodawy, Smulska, Strzałkowa, Malanowa, Konina, Liśca Wielkiego, Słupcy i Powidza. Spotkaniom po raz trzeci towarzyszył konkurs „Smaki Regionu”, w którym uczestniczyło kilkanaście Klubów Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich, gospodarstw agroturystycznych, stowarzyszeń, szkół zawodowych i osób prywatnych. Konkurs wygrało Koło Aktywnych Pań w Ciążeniu, które przygotowało comber jagnięcy z zapiekanką  ziemniaczana i czarną rzepą.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK