Zespół Pieśni i Tańca Konin wziął udział w Spotkaniach z Folklorem, które w minioną sobotę 14 września, odbyły się w Słupcy. Muzycy i tancerze z zespołu działającego przy Konińskim Domu Kultury, byli jedynymi reprezentantami naszego miasta podczas spotkań. To już trzynasta, choć jak zapewniają organizatorzy bardzo udana, edycja Spotkań z Folklorem.


Oprócz występów kilkunastu zespołów ludowych z całego regionu, imprezie towarzyszyły warsztaty (hafciarskie, garncarskie, wikliniarskie, kulinarne, z rzeźby w drewnie, malarskie) oraz kiermasz rękodzieła ludowego.
- O wydarzeniu zawsze mówiono, że warto w nim wziąć w nim udział. W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wystąpić w Słupcy i nie żałujemy. Zarówno muzycy z kapeli towarzyszącej Zespołowi Pieśni i Tańca Konin oraz tancerze zostali przyjęci bardzo ciepło. Długo nas oklaskiwano i gratulowano występu – mówi Dariusz Intrys kierownik zespołu.
Tancerze i wokaliści z Zespołu Pieśni i Tańca Konin przedstawili w Słupcy pieśni i wiązanki z regionów Podhala i Rzeszowa.

Gwiazdą wieczoru był zespół Pektus, a po koncercie mieszkańcy, goście i artyści wzięli udział we wspólnej zabawie tanecznej.
Organizatorami spotkań było Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska, Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Urząd Miasta w Słupcy.


foto: Dariusz Intrys

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK