Tancerze break dance'owej grupy Body and Soul z Konińskiego Domu Kultury wzięli udział w warsztatach breakdance, zorganizowanych 20 października br. w Miejskim Domu Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Warsztaty były połączone, jak każde w środowisku tancerzy breakdance, z turniejem. Tym razem był to turniej międzynarodowy.

– Startowaliśmy w międzynarodowym turnieju Wirująca Strefa 2012, który odbył się w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. Turniej odbył się w czterech kategoriach: 3 na 3 Battle, 1 na 1 Battle, Kids Battle i B.Girl Battle. Imprezę prowadził Rademenez. Za gramofonami stanęli Dj. Plash i Dj. Bart. Tancerzy oceniało jury w składzie: Blanka – Dania, Uzee Rock – Ukraina, Marcin z WHSB Polska. Wszyscy jurorzy wcieli się w rolę instruktorów warsztatów, między innymi Uzee pokazywał jak rozwinąć footwork i zakres jego wykonania, zaś Blanka wytłumaczył różnice między stylem USA i Kanada wszystko obudowując dużą wiedzą teoretyczną – poinformował Grzegorz Ambroziak, instruktor tańca break dance w KDK i trener grupy „Body and Soul”.


Dzień później odbył się turniej break dance. Kategorię B. Girl Battle wygrała Agata „Lady Flow” Formajster z Warszawy, w kategorii Kids Battle najlepszy okazał się Kamil „Gumiś” Gumiński z miejscowości Lipsko, w kategorii 1vs1 bitwę wygrał Oleksandr „Lussy Sky” Lozinskyi z Ukrainy. Break dance 3 vs 3 to popis Magic Front z Ukrainy, drugą lokatę wywalczyli Depils Originals z Łotwy, trzecie – Mac Lion Killaz z Polski. – Z naszej grupy najlepiej zaprezentował Artur Stodulski, dostając się do walk o czołowe miejsca (ćwierćfinał) w Kids Battle – ocenił Grzegorz Ambroziak.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK