W długi majowy weekend (1-5 maja 2019) Kino Centrum zaprasza na filmy nagrodzone Oscarami oraz nominowane przez Amerykańską Akademię Filmową w 2019 roku!
 

Tradycją stało się już, że w majowy weekend zapraszamy do kina oscarowego. W tym roku Kino Centrum proponuje pięć filmów: ,,Green book”, ,,Zimna wojna”, ,,Roma”, ,,Bohemian Rhapsody” oraz ,,Faworyta”. Seanse rozpoczną się 1 maja, a zakończą 5 maja. Każdego dnia widzowie będą mogli obejrzeć inny film nagrodzony w tym roku przez Amerykańską Akademię Filmową. Nie może też zabraknąć ,,Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego, nominowanej w trzech kategoriach.

Oto repertuar kina oscarowego:

Środa, 1 maja, godz. 18.00
GREEN BOOK – 3 Oscary: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy i najlepszy scenariusz oryginalny.
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Jest rok 1962. Ciemnoskóry artysta (Mahershala Ali – laureat Oscara) i jego biały szofer (w tej roli Viggo Mortensen – nominowany do Oscara) wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.
Reżyseria: Peter Farrelly, gatunek: dramat/komedia, produkcja: USA, czas trwania: 2 godz. 10 min.

Czwartek, 2 maja, godz. 18.00
ROMA– 3 Oscary: najlepszy reżyser, najlepszy film nieanglojęzyczny i najlepsze zdjęcia
To najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna („Ludzkie dzieci”, „I twoją matkę też”). Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. 
Reżyseria: Alfonso Cuarón, gatunek: dramat, produkcja: Meksyk, USA, czas trwania: 2 godz. 15 min.

Piątek, 3 maja, godz. 18.00
BOHEMIAN RHAPSODY – 4 Oscary: najlepszy aktor, najlepszy montaż dźwięku, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż
Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (w tej roli Rami Malek – Oscar dla najlepszego aktora pierwszoplanowego), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.
Reżyseria: Bryan Singer, gatunek: biograficzny/dramatyczny/dokument, produkcja: USA, Wielka Brytania, czas trwania: 2 godz. 14 min.

Sobota, 4 maja, godz. 18.00
FAWORYTA – Oscar dla najlepszej aktorki
Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (w tej roli Olivia Colman – Oscar dla najlepszej aktorki), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (Rachel Weisz). Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni.
Reżyseria: Jorgos Lantimos, gatunek: biograficzny/historyczny, produkcja: Irlandia, USA, Wielka Brytania, czas trwania: 1 godz. 59 min.

Niedziela, 5 maja, godz. 18.00
ZIMNA WOJNA – 3 nominacje do Oscara: najlepszy reżyser, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia
Historia trudnej miłości dwojga ludzi Zuli (Joanna Kulig) i Wiktora (Tomasz Kot), którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie" rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
Reżyseria: Paweł Pawlikowski, gatunek: dramat, produkcja: Francja, Polska, Wielka Brytania, czas trwania: 1 godz. 24 min.

Oscary w Centrum
1-5 maja 2019, godz. 18.00
Bilety: 10, 13 i 15 zł
 

REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również