Swoją energią mogliby oświetlić cały Konin. Mowa o śpiewających i recytujących seniorach z Konina, Sławska i Sompolna. Ich pasję, talent i radość ze śpiewania można było podziwiać podczas koncertu ,,Seniorzy dla miasta”, który odbył się w niedzielę 9 lutego w Konińskim Domu Kultury.
Koncert daje możliwość przybliżenia mieszkańcom Konina działalności kulturalnej seniorów. Chóry oraz zespoły wokalne działające w mieście i powiecie swoimi występami  uświetniają uroczystości gminne i ponad lokalne, wpisując się na stałe w pejzaż kulturalny miasta i regionu. Wspólne śpiewanie to także wspaniała forma integracji i aktywizacji środowiska seniorów  w życiu społeczno-kulturalnym. Można powiedzieć, że to o ich recepta na pogodę ducha i radość życia, a także wspaniała okazja do dzielenia się z tej radości i przyjemności jaką niesie śpiew i muzyka i z innymi.

W koncercie ,,Seniorzy dla miasta” wystąpili: Duet ,,Ona i On” w składzie: Maria Sarna i  Janusz Piechocki; Józef Mazurkiewicz, poeta, pisarz, rysownik; Janina Bednarska, gawędziarka; Zenon Kosmalski, akordeonista; zespół wokalny „TULIPAN” i zespół wokalny JUTRZENKA z Klubu Mieszkańców działającego przy Konińskiej Spółdzielni  Mieszkaniowej; chór DOMINIUM ze Sławska oraz zespół wokalny FANTAZJA z Konińskiego Domu Kultury - gospodarz wieczoru.  Seniorzy swoją pasję rozwijają pod okiem Hanny Wojdak, Sławomira Kaliszewskiego i Mirosława Grzanki.

Artyści zaprezentowali się w znanych i lubianych przebojach, takich jak: ,,Zielone wzgórza nad Soliną”, ,,Świat bez miłości”, ,,Kwiaty kocham i Ciebie”, ,,Kalifornia Blue” czy ,,Mój przyjaciel wiatr”.
Koncertowi towarzyszyła wystawa obrazów Józefa Mazurkiewicza. Artysta zaprezentował na niej rysunki i szkice, które przedstawiają historię naszego miasta oraz miejsca, które dziś znamy już tylko z archiwalnych zdjęć.  


 

Foto: A.Moś
REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również