Zespół Pieśni i Tańca KONIN zainaugurował nowy sezon artystyczny 2016/2017 w… Strzałkowie (powiat słupecki), gdzie 17 września br. w odbyły się XVI Spotkania z Folklorem. W przyszłym roku zespół obchodzić będzie 40-lecie. 

Dariusz Intrys, animator Zespołu KONIN, mówi, że: – Udział w Spotkaniach z Folklorem, organizowanych co roku przez Starostwo Powiatowe w Słupcy i Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska, to tradycyjna dla naszego zespołu inauguracja roku kulturalnego. To także dobra okazja, by wieczorem, kiedy spotykamy się przy ognisku, przedstawić plany na przyszły sezon. W planach mamy przede wszystkim przygotowania do jubileuszu 40-lecia naszej działalności. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko się powiodło...
 
Przypomnijmy, że organizatorem Zespołu Pieśni i Tańca KONIN był Wojewódzki Dom Kultury w Koninie. Po raz pierwszy zespół zaprezentował się na estradzie 21 lipca 1977 r. w Turku. Później pieczę nad nim przejął Koniński Dom Kultury i tak jest do dzisiaj. Obok tancerzy zespół tworzą chór i kapela.
 
W Strzałkowie, w czasie XVI Spotkań z Folklorem, Zespół KONIN wystąpił z zespołami z Sompolna, Kłodawy, Smulska, Strzałkowa, Malanowa, Konina, Liśca Wielkiego, Słupcy i Powidza. Spotkaniom po raz trzeci towarzyszył konkurs „Smaki Regionu”, w którym uczestniczyło kilkanaście Klubów Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich, gospodarstw agroturystycznych, stowarzyszeń, szkół zawodowych i osób prywatnych. Konkurs wygrało Koło Aktywnych Pań w Ciążeniu, które przygotowało comber jagnięcy z zapiekanką  ziemniaczana i czarną rzepą.


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również