f Kolędowanie Gospel. Wspólne śpiewanie Pieśni o Narodzeniu - Koniński Dom Kultury

Dwa niesamowite chóry: Gospel Rain i Konin Gospel Choir oraz Beata Bednarz, wokalistka i kompozytorka, zaśpiewają w Koninie najpiękniejsze polskie kolędy. Na wydarzenie zapraszamy 6 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 do Konińskiego Domu Kultury. Na wspólne kolędowanie zaprasza Prezydent Miasta Konina i Koniński Dom Kultury.

Tradycją święta Trzech Króli (6 stycznia) jest wspólne kolędowanie. Chcielibyśmy tego dnia aby mieszkańcy Konina, nie tylko wysłuchali najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu znakomitych artystów, ale także włączyli się w ich wspólnie śpiewania – mówią organizatorzy.
Bilety na koncert można kupić w kasie Konińskiego Domu Kultury oraz online.
Bilet na koncert może być także cudownym prezentem pod choinkę. Zachęcamy do kupna ,,kulturalnego prezentu”. Szczegóły w kasie KDK.
 
Beata Bednarz to wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Dla całego pokolenia polskich wokalistów wzór profesjonalizmu, doskonałości i pasji w śpiewaniu. Instruktor warsztatów muzycznych i gospelowych, trener impostacji i emisji głosu. Laureatka, gość i juror wielu festiwali. Pojawiła się u boku bodaj wszystkich najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.
Absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach.
Zawodowe śpiewanie tej wokalistki rozpoczyna się w 1985 roku. Śpiewa z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel.

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością.
Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch - kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel.
 
Konin Gospel Choir to grupa pasjonatów, którą łączy miłość do muzyki gospel. Tej jesieni rozpoczęli swój dwudziesty sezon artystyczny. Wpisali się w krajobraz kulturalny miasta wnosząc do niego wiele radosnych barw i niespotykaną dotąd energię i żywiołowość. Przez dwie dekady swojej działalności koncertowali ze znakomitymi rodzimymi artystami m.in. Grażyną Łobaszewską, Kayah, Natalią Kukulską, Beatą Bednarz, Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim oraz wykonawcami nurtu gospel z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
Mają na swoim koncie 2 wydawnictwa fonograficzne (2006- Kolędy GOSPEL oraz 2017 – wydane w USA oratorium „God Created” autorstwa zaprzyjaźnionego amerykańskiego kompozytora Norrisa Garnera), setki koncertów, udział w licznych warsztatach i festiwalach, 2 duże wydarzenia telewizyjne w stacji Polsat, a ponad wszystko piękną historię zapisaną w sercach ludzi tworzących chór i ich sympatyków.
Dyrygentem chóru jest Beata Stanisławska- Zielak.
Chórowi towarzyszy zespół znakomitych muzyków Holy Noiz, który tworzą: Wojciech Gąsior - basista - lider, Dorota Zaziąbło - instrumenty klawiszowe, Łukasz Zając - perkusja, Mateusz Głuszak - gitary oraz Paweł Zielak - saksofon, EWI.
 
Kolędowanie Gospel
Koniński Dom Kultury
6 stycznia, godz. 18.00
Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie KDK lub przez zakładkę KUP BILET 


Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 20 zł
Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego

UWAGA:
Ulgi nie łączą się.

Konińska Karta Mieszkańca nie obowiązuje w Tani Poniedziałek, Tanią Środę oraz Czwartek Dojrzałego Widza

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK