f Sylwester w KDK. Operetka. Miłosny zawrót głowy - Koniński Dom Kultury

Na Koncert Sylwestrowy ,,Miłosny zawrót głowy” zapraszamy 31 grudnia o godz. 18.00 do Konińskiego Domu Kultury. Zaśpiewają dla Państwa artyści zespołu OneOn z towarzyszeniem muzyków. W ich wykonaniu usłyszymy najpiękniejsze arie operetkowe i musicalowe.

Na scenie Konińskiego Domu Kultury wystąpią: Dorota Ritz (sopran), Anna Pastor (mezzosopran) oraz Paweł Wisnar (tenor).
Oprawę muzyczną tworzą: znakomity pianista, wirtuoz klawiatury Piotr Żukowski oraz skrzypaczka Agnieszka Mirecka-Lodowska, która będzie wyczarowywać najpiękniejsze dźwięki na strunach swojego instrumentu. Koncert prowadził będzie jeden z najlepszych polskich konferansjerów, król krakowskiej operetki Franciszek Makuch.
 
Operetkowy ,,Miłosny zawrót głowy” grupy artystycznej OneOn to wspaniała zabawa w operetkowym rytmie wiedeńskiego walca, przy dźwiękach czarującego musicalu i ognistej piosenki.
Piękne kreacje, porywające melodie, wspaniałe głosy, ciekawe słowo, a przede wszystkim pasja stworzą pełne uczuć widowisko. Dajcie się zatem Państwo przenieść do roztańczonego i rozśpiewanego świata hitów wokalnej wokalistyki. A wszytko w atmosferze sylwestrowej zabawy.

W wykonaniu artystów usłyszymy między innymi takie przeboje jak: Usta milczą, dusza śpiewa z operetki ,,Wesoła Wdówka” Franza Lehar’a; Jestem zakochana aria Clivii z operetki ,,Clivia” Nico Dostal; Przetańczyć całą noc aria Elizy z musicalu ,,My fair Lady” Fredericka Loewa; Brunetki, blondynki z filmu ,,Kocham wszystkie Kobiety:” Roberta Stolza czy Bo w Barcelonie z operetki ,,Clivia”.
 
Koncert Sylwestrowy ,,Miłosny zawrót głowy”
Koniński Dom Kultury
31 grudnia, godz. 18.00

Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasie KDK lub Koncert Sylwestrowy
 

 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 18 zł
Normalny - bilety w cenie 20 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Pokazy filmu w 3D - ulgowy 20 zł, normalny 22 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK