f Czekamy na tancerzy - w sierpniu rusza rekrutacja do zespołów - Koniński Dom Kultury

Lubisz taniec i ruch, tworzysz własne choreografie i chcesz rozwijać swoje pasje? Ta oferta jest dla Ciebie! 16 sierpnia rusza w Konińskim Domu Kultury rekrutacja do zespołów tanecznych. Na spotkania organizacyjne zapraszają instruktorzy: Marta Merdzińska i Klaudia Cembrowicz – Zespół Tańca CODA; Jacek Szczepankiewicz, Zespół Tańca Fuks (disco dance) oraz Grzegorz Ambroziak – Body and Soul (breakdance). Liczba miejsc ograniczona.

 
Zespół Tańca CODA
(instruktorzy Marta Merdzińska i Klaudia Cembrowicz)


16 sierpnia
17.00-18.00 – roczniki 2016, 2015, 2014 (CODA Mini) sala 14
18.30-20.00 – roczniki 2013, 2012, 2011 (CODA Kids)sala 14
 
17 sierpnia
16.00-17.30 – roczniki 2010, 2009, 2008 (CODA JUNIOR)sala 14
18.00-19.30 – roczniki 2007 i starsze (CODA ELITE)sala 14

Rekrutacja do grupy CODA Mini będą miały formę zajęć próbnych. Natomiast do grup zaawansowanych-turniejowych (Kids, Junior, Elite) będą miały formę castingu, podczas którego Instruktorzy sprawdzą predyspozycje i zaangażowanie uczestnika (na plus doświadczenie taneczne). Do grup zaawansowanych zostaną zaproszone wybrane osoby.
Na zajęcia prosimy zabrać: strój sportowy: t-shirt, leginsy, skarpetki/baletki i wodę. Zabierzcie także spinkę lub gumkę do włosów.  

Chęć udziału w spotkaniach prosimy zgłaszać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W treści wiadomości prosimy o imię, nazwisko, rok urodzenia uczestnika, numer kontaktowy.
 
Body and Soul
(instruktor Grzegorz Ambroziak)


29-31 sierpnia
16.00-18.00  wiek 6-14 lat hol KDK lub zgłoszenia e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zespół Tańca FUKS
(instruktor Jacek Szczepankiewicz)


1-2 września
16.00 -17.00

– rekrutacja do grupy początkującej FUKS 4 KIDS, roczniki od 2016, 2015, 2014
– rekrutacja do grupy zaawansowanej FUKS 3 KIDS, wiek uczestników 8-11. Mile widziany kontakt z tańcem
– rekrutacja uzupełniająca do grupy turniejowej FUKS SENIORS, wiek uczestników od 14 lat. Mile widziane doświadczenie.

Chęć przyjścia na spotkanie prosimy zgłaszać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
W treści wiadomości prosimy o imię, nazwisko, rok urodzenia uczestnika, numer kontaktowy.

 
Zajęcia prowadzą
 
Grzegorz „Ryba” Ambroziak – pedagog, instruktor tańca, organizator wielu przedsięwzięć Hip-Hopowych. Tancerz z 25 letnim parkietowym doświadczeniem. Instruktor Konińskiego Domu Kultury grupy Body and Soul. Miał przyjemność reprezentować Polskę w Niemczech, Litwie, Holandii, Rosji, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Ukrainie i Czechach. W 2011 roku otrzymał nagrodę od Prezydenta Miasta Konina za aktywną działalność na rzecz konińskiej kultury. Wspierany przez firmę Diamante Wear.
 
Marta Merdzińska - instruktorka tańca, choreografka, pedagog i animator czasu wolnego.
Absolwentka PWSZ w Koninie (kierunek: edukacja elementarna z językiem angielskim), UAM w Poznaniu (pedagogika ze specjalnością: animacja czasu wolnego i rekreacja ruchowa) oraz Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (kierunek: choreografia). Swoją taneczną drogę rozpoczęła w Studio Tańca Rytmix Konin – Rytmix Dance Studio. Od 2016 prowadzi Zespół Tańca CODA w Koniński Dom Kultury KDK Konin. W 2018 miała miejsce premiera jej pierwszego autorskiego spektaklu w wykonaniu Teatru Tańca CODA ,,AnTYnomie”. W 2019 wyreżyserowała widowisko ,,Za drzwiami” w wykonaniu artystów Konińskiego Domu Kultury, w 2022 wraz z Klaudią Cembrowicz przygotowała Koncert ,,W pogoni za marzeniami” 5-lecie ZT CODA.
 
Klaudia Cembrowicz  – pedagog ,instruktorka tańca ,choreografka.
Ukończyła kierunek Taniec, specjalność Pedagogika Tańca, na Łódzkiej Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Od dziecka związania z Konińskim Domem Kultury ,swoje pierwsze kroki stawiała w zespole PLUS a następnie w formacji tanecznej FUKS. Od 2014 roku pracuje jako instruktor w KDK .W 2016 roku założyła zespół Space z którym zdobywała liczne nagrody na turniejach i festiwalach. Od 2021 roku jest instruktorem zespołu tańca Coda. W 2022 roku wraz z Martą Merdzińską przygotowała koncert „W pogoni za marzeniami”-5 lecie ZT Coda.
 
Jacek Szczepankiewicz – instruktor tańca, choreograf.
Przez 10 lat tańczył w Zespole Pieśni i Tańca „Konin”, oraz w zespole tańca towarzyskiego i współczesnego. Jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Tańca im. Janiny Strzembosz kierunek taniec współczesny.
Przez wiele lat był sędzią Polskiego Związku Tańca. Juror i sędzia na wielu konkursach, turniejach i festiwalach w całej Polsce. Założyciel i prowadzący zespoły: Fuks (1996), formacje disco, taniec współczesny oraz modern Dance.
Jacek Szczepankiewicz to wielokrotny zdobywca aplauzów i wyróżnień na konińskim festiwalu, trener mistrzów i vice mistrzów Polski, Europy i Świata. Tancerze mają również na swoim koncie wiele nagród dla duetów, mini formacji oraz prezentacji solowych. W 2000 roku, na 21. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca, zdobył – pierwszy w historii zespołów tańca Konińskiego Domu Kultury  – Złoty Aplauz za choreografię „Fuks 2000” .
 
Czekamy na WAS w Konińskim Domu Kultury!
 
 


Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 20 zł
Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego

UWAGA:
Ulgi nie łączą się.

Konińska Karta Mieszkańca nie obowiązuje w Tani Poniedziałek, Tanią Środę oraz Czwartek Dojrzałego Widza

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK