Tancerze Body and Soul z Konińskiego Domu Kultury i Konińskiego Klubu Sportowego Breaking brali udział w oficjalnych Mistrzostwach Polski Breakingu ,,Gorzów Funkowo" w Gorzowie Wielkopolskim. Mistrzostwa odbyły się w sobotę, 18 listopada 2023r. Najlepiej z konińskich tancerzy zaprezentował się Damian Marzol Bboy Damiano, który po wyjściu z eliminacji wygrał dwie walki i awansował  do najlepszej ósemki mistrzostw Top 8.

 


Z eliminacji mistrzostw awansowali do dalszych ,,walk”: Tymon Wesołowski Bboy Sonic, Konstanty Domagalski Bboy Shadow, Rafał Marczak Bboy Rafix.


Podczas zawodów w Gorzowie Wielkopolskim zaprezentowali się także: Iwo Robakowski Bboy Robaczek, Maksym Ambroziak Bboy Maksym, Filip Kałużny Bboy Kałuża, Maciej Wołyński Bboy Maciuś, Jędrzej Imbiorowicz Bboy Jędrzej, Jakub Siepielski Bboy Bego i Piotr Szczot Bboy Chochla.

 

- Celem udziału w Mistrzostwa Polski było wprowadzenie choć jednego zawodnika do Top 8. Udało się i bardzo nas to cieszy – mówi Grzegorz Ambroziak, instruktor grupy BAS z Konińskiego Domu Kultury. Jak podkreśla instruktor, tancerze z KDK pokazali siłę konińskiego breakdance.

 

Umiejętności tancerzy oceniali Poe One z USA, Babyson z Francji i Intact z Ukrainy.

Za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli Dj. Planet z Niemiec i Dj Zielak z Polski.

Całość prowadził Rademenez.

Organizatorem imprezy była Polska Federacja Tańca Ulicznego i Studio Tańca Parkieciarnia z Gorzowa Wielkopolskiego.

 

Foto: Grzegorz Ambroziak
 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK