Muzyka Johannesa Brahmsa, Hansa Zimmera, Claude Francoisa czy Eltona Johna wybrzmiała na koncercie jubileuszowym Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum. Koncert odbył się w niedzielę, 19 listopada, w Konińskim Domu Kultury. Konińskie Towarzystwo Muzyczne przyznało zespołowi srebrną odznakę. Gratulacje złożyli jubilatom Piotr Korytkowski, prezydent Konina, dyrekcja Konińskiego Domu Kultury, Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy, Zagórowski Chór Quarta, Zespół Wokalny Fantazja z KDK oraz Samorząd i Orkiestra Dęta Quantum z Rychwała.

 

 

Zespół Ad Libitum świętuje w tym roku 10-lecie działalności. Na scenie obok muzyków Ad Libitum usłyszeliśmy i zobaczyliśmy również ich muzycznych Przyjaciół. Jak mówi Mirosław Grzanka, kierownik artystyczny zespołu, artyści chcieliby w takim składzie spotykać się i koncertować częściej. Stąd pomysł na stworzenie w naszym mieście kameralnej orkiestry smyczkowej.

Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum działa w ramach amatorskiego ruchu artystycznego. Powstał z pasji wspólnego muzykowania i wykonywania muzyki kameralnej, by swoimi występami uświetniać zarówno spotkania kulturalne jak i okolicznościowe.

Oficjalnie swoją działalność artystyczną pod obecną nazwą zespół rozpoczął w marcu 2013 roku w Konińskim Domu Kultury. Program zespołu nieustannie się poszerza i obejmuje wiele rodzajów muzyki, od utworów klasycznych aż po rozrywkowe.

Podczas jubileuszowego koncertu usłyszeliśmy między innymi takie utwory. Wybrzmiała muzyka Ramina Djawadi z serialu ,,Gra o Tron”; wielki przebój Eltona Johna ,,Can you feel, Love tonight” czy ,,My way” znanych na całym świecie kompozytorów Claude Francois i Jacques Revaux. Usłyszeliśmy także przepiękne wykonanie muzyki z filmu ,,Piraci z Karaibów” autorstwa Hansa Zimmermanna.

W 10-letiej działalności Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum uczestniczył w wielu przedsięwzięciach artystycznych w Koninie i poza granicami. W 2017 roku w Parafii św. Wojciecha w Koninie podczas jubileuszowego X Tryptyku Zaduszkowego „Nie wszystek umrę…” zespół wystąpił wspólnie ze światowej sławy skrzypkiem Vadimem Brodskim.

Ad Libitum uświetnia również Salony Poezji w Konińskim Domu Kultury, bierze udział w koncertach Muzyka w Ratuszu – Prezydent Miasta Konina zaprasza. Jest gospodarzem Wiosennych wibracji, które odbywają się w Konińskim Domu Kultury.

Muzykom Konińskiego kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum składamy najlepsze życzenia.Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum:

Mirosław Grzanka i Krystian Panfil – I skrzypce

Paulina Wawrzyniak, Robert Gaertner – II skrzypce

Klaudia Larus, Zuzanna Figaj, Mateusz Siwek – altówka

Anna Grajek – wiolonczela

 

Podczas Koncertu Jubileuszowego wspólnie z Ad Libitum zagrali Przyjaciele zespołu:

Wiktoria Kleczkowska i Kinga Wysocka – I skrzypce

Monika Grzebielucha, Maja Wróbel, Nikola Gaertner i Wojciech Woźniak – II skrzypce

Małgorzata Rachwalik – altówka

Agata Wiśniewska – wiolonczela

Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas

Michał Ziobrowski – fortepian

 

Wystąpili także – soliści

Maciej Pietryk , gitara oraz Dawid Kwieciński – tenor liryczny

 

Partnerami wydarzenia byli:

 

Firma  PRO ARTI Artur Chojnacki

HUGEHALS

Hotel NIAGARA

foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK