Utwór ,,Pa Skarbie” w wykonaniu Wojtka i Marcina Olińskich rozpoczął koncert promujący autorską płytę Wojtka „Am I Going The Right Way?”. Koncert, który odbył się 30 września w Konińskim Domu Kultury, był okazją lepszego poznania młodego gitarzysty.
Na scenie pojawił się nie tylko Wojtek Oliński. Koncert miał charakter spotkania muzycznego Przyjaciół i bliskich gitarzysty.

O początkach muzycznej przygody Wojtka mówił między innymi Andrzej Majewski, pierwszy nauczyciel gitarzysty.

- O moim pierwszym spotkaniu z Wojtkiem krążą anegdoty. Jedna z nich mówi o tym, że mały Wojtuś, zapytany o to co chciałby grać, odpowiedział, że nie barok. To mu zostało!. Wojtek to znakomity gitarzysta rockowy i jazzowy. Zbudował swój muzyczny świat na solidnych fundamentach, które pomogli u stworzyć jego rodzice Aldona i Marcin. Dziś mogę powiedzieć, że Wojtek jest nie tylko gitarzystą. Wojtek jest muzykiem – mówił Andrzej Majewski.

Na swojej muzycznej drodze Wojtek Oliński spotkał wielu nauczycieli, wśród nich Michała Kaczmarczyka, Pawła Zielaka, Szymona Wieczorkiewicza.
Za to kim jest, jaką muzykę tworzy, i jak reprezentuje Konin oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Koninie, dyrektor szkoły Krzysztof Pydyński, wręczył Wojtkowi srebrną ,,konionutkę”, symbol konińskiego muzyka.

Muzyczna podróż Wojtka, która wybrzmiewa w tytułowej piosence promowanej płyty ,,Czy wybrałem dobrą drogę?” / Am I Going The Right Way?/ dopiero się zaczyna. W tym roku szkolnym, młody gitarzysta, zdaje maturę i broni dyplomu PSM. Marzy o studiach w Akademii Muzycznej Muzycznej w Poznaniu.

Dodajmy jeszcze tylko, że w piątkowy wieczór, wspólnie z Wojtkiem Olińskim wystąpili na scenie KDK jego Przyjaciele: Iga Lewandowska, bliska jego sercu przyjaciółka, Julian Konowalski, Oliwia Szadkowska, Zbigniew Żmijewski i wspominany już Marcin Oliński. Muzycy zagrali koncert na gitarach firmy PUSZ Guitars. Firma powstała w 2020, łącząc pasję dwóch niesamowitych ludzi Piotra Pusza i Piotra Chudzika.  
 
- Chciałbym Wam wszystkim bardzo podziękować za ten wieczór Szczególnie dyrekcji Konińskiego Domu Kultury. Do zobaczenia – mówił Wojtek.

foto: Artur Struk

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK