Tancerze Konin Dance Studio z Konińskiego Domu Kultury zakończyli rok artystyczny. W środę, 22 czerwca, zdobyte w minionym roku kulturalnym umiejętności, zaprezentowali na scenie. W koncercie „Każde pokolenie ma własny czas” wystąpiło 150 tancerzy.


Na scenie Konińskiego Domu Kultury wystąpili najmłodsi tancerze, którzy zaczynają przygodę z tańcem oraz tancerki z najstarszych grup wiekowych, zdobywczynie wielu prestiżowych nagród.
 
Koncert był prezentacją zespołów tanecznych CODA, FUKS, BODY AND SOUL.
 
- Wspaniale roztańczeni i umuzykalnieni. Taniec sprawia im radość i to bardzo cieszy – mówił Robert Glapa, z-ca dyrektora Konińskiego Domu Kultury.
Podkreślmy, że tancerze z KDK swoje pasje taneczne rozwijają w 13 grupach wiekowych.

- Muzyka i taniec sprzyja budowaniu więzi i przyjaźni. Podczas zajęć uczymy się nie tylko nowych technik, choreografii i układów; uczymy się również rozmawiać ze sobą, pomagać sobie i ,,być grupą” – podkreślał Mirosław Grzanka, z-ca kierownika działu artystycznego w  KDK.

Więzi, które stworzyły się między uczestnikami można było zobaczyć podczas koncertu. Jesteśmy zgraną, roztańczoną rodziną – mówią o sobie tancerze.
Motywem przewodnim prezentacji tanecznych była piosenka z repertuaru zespołu Kombi
„Każde pokolenie ma własny czas”, którą usłyszeliśmy na finał.
 
Realizacja koncertu nie byłaby możliwa, gdyby nie praca i wsparcie wielu osób.
Koncepcja koncertu i reżyseria: Grzegorz Ambroziak i Jacek Szczepankiewicz. Reżyseria świateł: dział techniczny KDK, konsultacje Dariusz Intrys. Nadzór organizacyjny i konsultacje muzyczne: Mirosław Grzanka. Choreografie grup tanecznych: Marta Merdzińska, Klaudia Cembrowicz, Jacek Szczepankiewicz, Grzegorz Ambroziak.
 
W holu KDK prowadzona była także zbiórka pieniędzy na operację serca niespełna 4-letniego Filipka Wejmana. Chłopiec bardzo pilnie potrzebuje zabiegu, który zgodziła się przeprowadzić klinka w Genewie. Koszt operacji to kwota ponad miliona złotych.
Zbiórkę można także wesprzeć przez https://www.siepomaga.pl/filip-wejman


 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK