Ponad 350 prac autorstwa młodych plastyków z Atelier Kredka zaprezentowano na dużym ekranie Kina Centrum. Okazją było podsumowanie roku artystycznego w Konińskim Domu Kultury.

Na prezentacji, obok prac, zobaczyliśmy również ich autorów. Są nimi uczestnicy zajęć w wieku od 7 do 18 lat, w sumie ponad 80 osób.

- Z prac bije energia i mam nadzieję że było to widać na filmie – podkreślała Katarzyna Mijakowska, opiekun KreDKi.
Na zaprezentowanym filmie, był widać nie tylko prace ale także atmosferę, w której powstają. – Pracownia to nasz drugi dom, przynajmniej ja tak czuję. Wy także? – pytała Katarzyna Mijakowska. W odpowiedzi usłyszeliśmy ,,TAK!”

Atmosferę panująca na zajęciach, ale przede wszystkim talent młodych plastyków, zauważyła również Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.
- Jesteście bardzo zdolni i cieszę się, że miniony rok mogliśmy spędzić w Waszym towarzystwie. Życzę Wam, byście rozwijali swoje pasje. Rodzicom dziękuję za to, że na miejsce rozwoju talentów swoich pociech, wybraliście KDK – podkreśliła Elżbieta Miętkiewska.

Miniony rok to wręcz ,,wysyp” talentów. W Kredce powstały martwe natury i pejzaże; portrety, architektura i rysunek anatomiczny. Najmłodsi bawili się gliną i slimami. Powstawały maski, rzeźby, kolaże i ozdoby na różne okazje.

Każdy z uczestników zajęć otrzymał certyfikat uczestnictwa w zajęciach artystycznych oraz nagrodę. Młodzi plastycy obejrzeli wspólnie także film.

- To nasze ostatnie spotkanie w tym roku artystycznym. Życzę Wam abyście wypoczywali i spełniali wakacyjne marzenia. Życzę Wam zdrowych i bezpiecznych wakacji – mówiła do młodych plastyków, dyrektor Miętkiewska.
Do życzeń dołączamy także i my. Wesołych, kolorowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczeniu we wrześniu oraz na wakacyjnych warsztatach artystycznych.foto: Z. Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK