Obrazy przedstawiające kobietę w jej różnych odsłonach można oglądać na wystawie Atelier KreDKa w Konińskim Domu Kultury. Wernisaż odbył się w piątek, 11 marca w Strefie K oraz na dużym ekranie Kina Centrum. Wernisaż odbył się w ramach projektu Konin Miasto Kobiet.

Na wystawie pokazanych jest 60 prac wykonanych przez 42 młodych plastyków z KDK.
- Dzieci i młodzież tworzyły swoje rysunki kilka tygodni. Każdy z nich prezentuje kobietę w innej odsłonie. Wykonane zostały różnymi technikami - mówi Katarzyna Mijakowska, instruktor plastyk, opiekun Atelier KreDKa.

Twórcy tych prac obdarzeni zostali ogromnym talentem. Gratuluję państwu takich pociech – mówił do rodziców obecnych na wernisażu, Robert Glapa, z-ca dyrektora KDK.
Obok talentu, w pracach pokazanych na wystawie, widać także pasję. Każdy rysunek to praca wielu godzin, a nawet wielu tygodni.

Prace najstarszych plastyków zaprezentowane zostały w Strefie K. Wszystkie prace natomiast można było zobaczyć na dużym ekranie Kina Centrum.
- Wszystkie prace, w tym najmłodszych plastyków, pokazane zostały na ekranie kina. W ten sposób każdy z portretów kobiet, które powstały w Atelier miała swoją ,,premierę” – dodaje Katarzyna Mijakowska.


foto: Z. Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK