Zakończyły się Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 42. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W konkursie wokalnym, w czerwcu,  usłyszymy 103 wykonawców: duety, zespoły wokalne oraz solistów. W Koninie zobaczymy się już 1 czerwca. - Wykorzystajcie ten czas na doskonalenie warsztatu – mówią jurorzy.


Jury Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających do 42. MDFPiT w Koninie, przesłuchało wokalistów w 6 kategoriach. Do czerwcowych zmagań konkursowych wybrało 103 podmioty.

- Wybór jak zawsze był trudny. Niestety wielu z instruktorów, zgłaszając swoich podopiecznych do kwalifikacji, nie prześledziło dobrze regulaminu. Wielu uczestników odpadło więc z takich powodów, jak na przykład wgrane chórki – mówi Jerzy Petersburski Jr., przewodniczący jury.
Uczestników kwalifikacji przesłuchiwało jury w składzie: Beata Bednarz (Bielsko-Biała), Paweł Zielak (Konin), Jerzy Petersburski Jr. (Warszawa), przewodniczący jury i Małgorzata Kazuś (Konin), sekretarz.

Listę wokalistów zakwalifikowanych do 42. Miedzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie znajdziecie na festiwaldzieciecy.pl
 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK