Film ,,Mistrz” wygrał plebiscyt publiczności na najlepszy debiut 30. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie. Niezwykłą historię pięściarza w swoim pełnometrażowym debiucie opowiedział reżyser Maciej Barczewski.


Reżyser filmu, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie mógł spotkać się z konińską publicznością z powodu choroby. W rozmowie z nami zapewnił jednak, że przyjedzie do Konina, by opowiedzieć o filmie i pracy nad nim.
,,Mistrz" to opowieść o Tadeuszu ,,Teddym" Pietrzykowskim, który podczas pobytu w Auschwitz i innych niemieckich obozach koncentracyjnych stoczył łącznie kilkadziesiąt zwycięskich walk bokserskich.

Podczas tegorocznego Przeglądu obejrzeliśmy dziesięć filmów debiutujących reżyserów:
,,Miasto”, reżyseria Marcin Sauter
,,Amatorzy”, reżyseria Iwona Siekierzyńska
,,Wieleżyński. Alchemik ze Lwowa”, reżyseria Mariusz Bonaszewski
,,Teściowie”, reżyseria Jakub Michalczuk
,,Zabij to i wyjedź z tego miasta”, reżyseria Mariusz Wilczyński
,,Każdy ma swoje lato”, reżyseria Tomasz Jurkiewicz
,,Druga połowa”, reżyseria Łukasz Wiśniewski
,,Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, reżyseria Mateusz
,,Wyszyński - zemsta czy przebaczenie”, reżyseria Tadeusz Syka
,,Mistrz”, reżyseria Maciej Barczewski

Widzowie Kina Centrum zobaczyli również dwa pokazy specjalne filmów ,,Furioza” w reżyserii Cypriana Olenckiego oraz ,,Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.
DEBIUTY były również okazją do spotkań z twórcami oraz artystami. Gośćmi 30. PPFF byli reżyserzy: Iwona Siekierzyńska, Tomasz Jurkiewicz, Cyprian Olencki. Rozmawialiśmy także ze scenarzystą Łukaszem M. Maciejewskim oraz aktorami Szymonem Bobrowskim i Mateuszem Banasiukiem.  

30. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY odbył się dzięki wsparciu Miasta Konin, firmy JuproTaim oraz sieci kin Europa Cinemas.


foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK