Koncert jazzowy w wykonaniu Ziółek Kwartet Zespół otworzył 30. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Konińskim Domu Kultury. Przegląd potrwa do niedzieli 21 listopada.

Ziółek Kwartet Zespół to laureat Grand Prix 57. Jazz Nad Odrą, Grand Prix Jazz Juniors, a także Grand Prix Blue Note Poznań Competition. Zespół powstał z inicjatywy pianisty i kompozytora Grzegorza Ziółka. Zaprosił on do współpracy przedstawicieli młodego pokolenia muzyków z różnych regionów Polski: grającego na trąbce Marcina Elszkowskiego, kontrabasistę Piotra Narajowskiego oraz perkusistę Miłosza Berdzika.
W środę, 17 listopada, widzowie obejrzeli pierwszy z dziesięciu debiutujących filmów fabularnych ,,Miasto” w reżyserii Marcina Sautera.
 
Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY to jedna z najstarszych imprez filmowych w naszym regionie. Podczas pokazów prezentowane są reżyserskie debiuty fabularne. Przegląd to także okazja do spotkań z twórcami oraz rozmów o filmie.
Tak będzie i w tym roku. Podczas czterech debiutowych dni zobaczymy aż dziesięć filmów debiutujących reżyserów, spotkamy się z reżyserami: Iwoną Siekierzyńską (Amatorzy), Tomaszem Jurkiewiczem (Każdy ma swoje lato), Maciejem Barczewskim (Mistrz) i  Cyprianem Olenckim (Furioza). Reżyserowi ,,Furiozy” towarzyszyć będą na spotkaniu aktorzy Mateusz Banasiuk oraz pochodzący z Konina Szymon Bobrowski.
Widzowie Kina Centrum spotkają się również ze scenarzystą Łukaszem M. Maciejewskim. Okazją do rozmowy będzie pokaz filmu ,,Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”.
DEBIUTY to także pokazy specjalne oraz spotkania z rodzimymi twórcami. W niedzielę, podczas Dnia Kina Europejskiego, o swoich filmach opowiedzą: Zdzisław Siwik (Alternatywa bez adresu) oraz polscy aktorzy grający w holenderskim filmie ,,Lekki jak piórko”.
Opisy filmów oraz godziny ich projekcji znajdziecie tutaj https://kdk.konin.pl/debiuty-2021 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK